چشم الکترونیک در صنعت

چشم الکترونیک در صنعت

چشم الکترونیک در صنعت

چشم الکترونیک وسیله ای است که به تغییرات نور مرئی یا نامرئی واکنش نشان می دهد و از آن برای کنترل حرکت و جابجایی اشیاء و افراد استفاده می شود. وقتی که برای اولین بار از برق برای روشنایی خیابان ها در شب استفاده شد، شخصی در هر خیابان وظیفه روشن کردن چراغ ها در هنگام غروب و خاموش کردن آنها در هنگام صبح را داشت. امروزه چشم الکترونیک با تاریک شدن هوا چراغ ها را به طور خودکار روشن می کند. از چشم الکترونیک برای امنیت در بانک ها، مراکز خرید؛ انبارها و ساختمان های صنعتی استفاده می شود. چون احتمال دارد کارگری دستش زیر تیغه های تیز برود؛ از چشم الکترونیک برای ایمنی کارگران استفاده می شود و زمانی که دست کارگر نزدیک تیغه ها می شود به طور خودکار ماشین آلات متوقف می شوند.

بیشتر بخوانید: نمایندگی امرن

از چشم الکترونیک برای اندازه گیری میزان آهن؛ سدیم؛ پتاسیم و بسیاری از عناصر موجود در غذا و خون استفاده می شود. برای اندازه گیری ضخامت؛ رنگ و گرما از چشم الکترونیک استفاده می شود. و در نهایت تمام اینها تنها بخش کوچکی از کاربردهای چشم الکترونیک می باشد.

———————————————————————————————————————–

برای خرید چشم امرون با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۳۳۹۱۲۰۳۳

۰۲۱-۳۳۹۱۲۰۴۴

۰۹۱۲۶۰۴۰۶۰۰

————————————————————————————————————————

مزایای استفاده از چشم الکترونیک در صنعت

از چشم الکترونیک برای ارزیابی بصری محصولات استفاده می شود. جنبه بصری محصولات (به ویژه محصولات غذایی)، برای مصرف کنندگانی که به کیفیت اهمیت می دهند بسیار مهم است. شکل ظاهری و رنگ عوامل حسی بسیار مهمی هستند که موفقیت محصول را تعیین می کنند و در نتیجه باید به طور مداوم کیفیت محصولات را کنترل کنیم.

چشم الکترونیک در صنعت

IRIS که به عنوان چشم الکترونیک هم شناخته می شود؛ ابزاری است که ظاهر کلی را از نظر رنگ و شکل اندازه گیری و تجزیه و تحلیل می کند. در صنعت از چشم الکترونیک برای کنترل و بازرسی کیفیت استفاده می شود.

جهت اطلاع از کاربردهای چشم امرون کلیک کنید

چشم امرون دارای مزایای زیادی است که چند مورد از مهمترین آنها را در ادامه لیست می کنیم:

  • ارزیابی بصری عینی و قابل اعتماد – اندازه گیری رنک و شکل قابل تکرار در شرایط کنترل شده؛ قابلیت ردیابی از طریق ذخیره داده ها و اطلاعات را فراهم می آورد؛ این ارزیابی معمولا توسط بافت محصولات تحت تاثیر قرار نمی گیرند.
  • ساده و سریع – تجزیه و تحلیل غیر مخرب، بدون آماده سازی نمونه؛ بدون محدودیت در اندازه نمونه؛ تجزیه و تحلیل چندین نمونه را فراهم می سازد.
  • تجزیه و تحلیل عمیق – ارزیابی رنگ و شکل به صورت همزمان
  • قدرتمند و انعطاف پذی – می تواند با داده های ارزیابی سنسور پنل ارتباط داشته باشد.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

مقالات پر بازدید| منبع تغذیه | منبع تغذیه ۲۴ ولت ۲.۵ آمپر امرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *