نمایندگی منبع تغذیه امرن

نمایندگی منبع تغذیه امرن

نمایندگی منبع تغذیه امرن

-انواع منبع تغذیه که در نمایندگی منبع تغذیه امرن عرضه میشود چیست؟

ــ شرکت امرن توسط چه کسی به وجود آمد و به تولید چه محصولاتی پرداخته است؟

ــ منبع تغذیه چیست؟

ــ منبع تغذیه چه ویژگی‌هایی را در بر می‌گیرد؟

ــ منابع تغذیه به طور کلی به چند نوع تقسیم می‌شوند؟

و در ادامه:

ــ استفاده از منابع تغذیه چه مزیت‌هایی دارد؟

ــ منابع تغذیه امرن چه قطعاتی را در بر می‌گیرند؟

ــ هنگام خرید منبع تغذیه امرن  از نمایندگی منبع تغذیه امرن به چه نکاتی باید توجه داشت؟

در این مقاله به پرسش‌های مطرح شده پاسخ خواهیم داد. همچنین اطلاعاتی در رابطه با نمایندگی منبع تغذیه Omron کسب خواهید کرد.

 

▪️تاریخچه شرکت امرن

شرکت امرن شرکت الکترونیکی می‌باشد. فردی به نام کازوما تاتسی در سال ۱۹۹۳ به پایه گذاری شرکت امرن پرداخت و ثبت این شرکت در سال ۱۹۴۸ صورت گرفت.

مقر اصلی شرکت امرن در توکیو قرار گرفته است و این شرکت نام خود را از مکانی به نام  امورو گرفته است. در ابتدا این شرکت با نام Omron Tateishi Electronics شناخته میشد.

جالب است بدانید:

شرکت امرن به ترتیب ۶۳ درصد و ۵۱ درصد از بازار کشور ژاپن و بازار کل جهان را به دست گرفته است و در حال حاضر این شرکت در زمینه تولید دستگاه فشار خون سنج دیجیتال خانگی بدون رقیب می‌باشد. همانطور که متوجه شدید، شرکت امرن در زمره شرکت‌های بسیار بزرگ قرار گرفته است و نحوه تولید و فروش محصولات می‌تواند بر پیشرفت یا عدم پیشرفت این شرکت تاثیر بسزایی بگذارد. آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد شرکت امرن تا سال ۲۰۱۵ برای ۴۰ هزار نفر کار ایجاد کرده است و در حال حاضر تعداد این افراد بیشتر شده است.

نمایندگی های امرن

شرکت امرن در سراسر جهان نمایندگی‌هایی را ایجاد کرده است تا محصولات به صورت منظم و در کمترین زمان به دست مصرف کنندگان برسد و بتواند به این وسیله، درآمد بالایی را کسب نماید. در ابتدا شرکت امرن نمایندگی خود را مناطقی از جمله: اروپا، آمریکا، آسیا و اقیانوسینه، آفریقا، ژاپن و چین ایجاد کرد. هنگامی که این تقسیم بندی کلی از سمت شرکت امرن مطرح شد چند دفتر مرکزی، مدیریت نمایندگی امرن را در هر یک از مناطق ذکر شده بر عهده گرفتند. نکته‌ای که در اینجا باید مورد توجه قرار گیرد این است که هر منطقه دارای چند نوع نمایندگی امرن می‌باشد زیرا شرکت امرن به تولید محصولات گوناگونی پرداخته است.

محصولات جدید

شرکت امرن روز به روز محصولات جدیدی را تولید و به بازار عرضه می‌کند. در حال حاضر شرکت امرن موفق به تولید بیش از ۲۰۰۰۰۰ قطعه شده است. اگر به طور کلی بخواهیم محصولات امرون را تقسیم بندی نماییم، میتوان آن‌ها را به ۹ دسته تقسیم بندی نمود که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

تقسیم بندی ها محصولات:

۱) سیستم‌های اتوماسیون

۲) سیستم‌های حرکت و درایو

۳) سنسورهای امرن

۴) تجهیزات سوئیچینگ امرن

۵) تجهیزات کنترل کیفیت

۶) تجهیزات کنترل

۷) تجهیزات ایمنی

۸) نرم افزارها

۹) سیستم‌های رباتیک

تحقیق و توسعه:

کیفیت و نوآوری در زمینه تولید محصولات امرن، همواره مورد توجه مدیران و کارکنان این شرکت بوده است. به منظور رسیدن به کیفیت و نو آوری، سالیانه ۷ درصد از درامد ناخالص کسب شده توسط این شرکت، صرف تحقیق و توسعه در این زمینه می‌شود.

ویژگی‌هایی مانند:

تضمین اصالت کالا، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش از مزیت‌هایی می‌باشند که نمایندگی منبع تغذیه Omron آن‌ها را در اختیار مصرف کنندگان قرار داده است. بازرگانی بهفر نمایندگی منبع تغذیه omron و دیگر محصولات تولید شده توسط این شرکت را بر عهده دارد و می‌تواند محصولاتی باکیفیت را به منظور رفع نیاز مصرف کنندگان در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

 

▪️منبع تغذیه چیست؟

منبع تغذیه دستگاهی است که برای فراهم کردن انرژی الکتریکی یک یا چند بار الکتریکی به کار می‌رود. در اطراف ما وسایل زیادی وجود دارند که حالت‌هایی از انرژی الکتریکی را به حالت‌های دیگر تبدیل می‌کنند و در اینجا میتوان از اصطلاح منبع تغذیه برای این گونه از وسایل برقی استفاده نمود. البته این نکته را هم مد نظر قرار دهید که در برخی موارد میتوان این اصطلاح را در کنار وسایلی که انرژی خورشیدی، شیمیایی و مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند نیز به کار برد.

نمایندگی منبع تغذیه امرن

 

▪️منبع تغذیه چه ویژگی‌هایی دارد؟

در تمام سیستم‌های الکتریکی از منبع تغذیه استفاده می‌شود. منابع تغذیه انواع گوناگونی دارند و دارای ویژگی‌های زیر می‌باشند:

ــ تمام منابع تغذیه از یک ورودی برخوردار می‌باشند که جریان الکتریکی را از مولد دریافت می‌نماید.

ــ بر خلاف ورودی منابع تغذیه که یک عدد می‌باشد، خروجی ممکن است بیشتر از یک عدد باشد. خروجی‌ها در منابع تغذیه سبب جریان دادن به بار می‌شوند.

منبع تغذیه در زمینه‌های گوناگونی از جمله: کامپیوترها، جوشکاری، انواع وسایل برقی، هواپیما، اتوماسیون و … استفاده می‌شود و همین عامل سبب شده افراد به نمایندگی منبع تغذیه omron مراجعه نمایند.

 

▪️منابع تغذیه به طور کلی به چند نوع تقسیم می‌شوند؟

در یک تقسیم‌بندی کلی میتوان منابع تغذیه را در دو دسته AC (متناوب) و DC (مستقیم) قرار داد. هنگامی که قصد انجام فعالیت‌های تخصصی را داشته باشیم، میتوان از منبع تغذیه AC استفاده کرد. منبع تغذیه DC در مقایسه با منبع تغذیه AC کاربرد بیشتری در صنعت دارد.

اگر بخواهیم منابع تغذیه DC را تقسیم بندی نماییم میتوان آن‌ها را به دسته آنالوگ و دیجیتال تقسیم بندی نمود.

 

ــ منابع آنالوگ:

امروزه منبع آنالوگ محبوبیت خود را از دست داده است و استفاده کمتری از آن می‌شود. این نوع از منابع تغذیه از دقت بالایی برخوردار نمی‌باشند و به همین دلیل هنگامی که قصد انجام فعالیت‌هایی را داشته باشیم که نیاز زیادی به دقت و حساسیت بالا ندارند، میتوان از منبع تغذیه آنالوگ استفاده کرد. توصیه می‌شود افرادی که قصد انجام فعالیت‌های حرفه‌ای در عرصه الکنرونیک را دارند به سمت استفاده از این نوع منبع تغذیه نروند زیرا همانطور که گفته شد به علت پایین بودن دقت در این نوع از منابع تغذیه پس از مدتی با مشکلاتی رو به رو خواهند شد.

 

ــ منبع تغذیه دیجیتال:

امروزه منابع تغذیه دیجیتال، جایگزین منابع تغذیه آنالوگ شده‌اند. محبوبیت این دسته از منابع تغذیه به علت دقت بالای آن‌ها می‌باشد.

 

 

هنگامی به نمایندگی منبع تغذیه omron مراجعه می‌کنید با انواع گوناگونی از منابع تغذیه امرن رو به رو خواهید شد.

به طور کلی سه نوع پر فروش از منبع تغذیه امرن در نمایندگی منبع تغذیه omron وجود دارد که عبارتند از:

ــ منبع تغذیه S8VK-S امرن

ــ منبع تغذیه S8VK-C امرن

ــ منبع تغذیه S8VK-G امرن

 

در ادامه  به معرفی ویژگی‌های هر یک از منابع تغذیه نام برده شده خواهیم پرداخت:

 

 

ــ منبع تغذیه S8VK-S امرن:

در پانل‌هایی که اندازه نسبتاً کوچکی دارند، میتوان از منبع تغذیه S8VK-S استفاده کرد. فعالیت در محدوده دمای -۴۰ تا ۷۰ درجه سانتی گراد و برخورداری از استاندارد RoHS از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع از منبع تغذیه امرن محسوب می‌شوند.

 

ــ منبع تغذیه S8VK-C امرن:

برخورداری از محدوده توان ۶۰ تا ۴۸۰ وات و فعالیت در محدوده دمای -۲۵ تا ۶۰ درجه سانتی گراد از ویژگی‌های منبع تغذیه S8VK-C می‌باشند. هنگامی که فضای محدودی در اختیار داشته باشید، پیشنهاد می‌شود از این نوع منبع تغذیه استفاده نمایید. انعطاف پذیری بالا و کیفیت بالا از دیگر ویژگی‌های این نوع از محصولات امرن به شمار می‌روند.

 

ــ منبع تغذیه S8VK-G امرن:

فعالیت در دمای -۴۰ تا +۷۰ درجه سانتی گراد و برخورداری از دو ترمینال خروجی DC از مهم‌ترین ویژگی‌های منبع تغذیه S8VK-S به شمار می‌روند. این نوع از منبع تغذیه با محدوده توان ۱۵ تا ۴۸۰ وات در دسترس مصرف کنندگان قرار گرفته است. استفاده از این نوع محصولات امرن، کاهش مصرف برق را به همراه دارد.

 

▪️مزیت‌های منبع تغذیه امرن

منابع تغذیه دارای چند مزیت هستند که در ادامه با چند نمونه از آن‌ها اشنا خواهید شد:

ــ منابع تغذیه در قطع نمودن جریان هنگامی که خطای الکتریکی به وجود می‌آید، موثر می‌باشند.

ــ به کار گیری منبع تغذیه، سبب جلوگیری از ورود نویز الکترونیکی یا نوسانات دامنه ولتاژ بر روی ورودی به دست آمده از بار می‌شوند.

ــ هنگامی که قصد داشته باشیم ضریب توان را تصحیح نماییم، میتوان از منبع تغذیه استفاده کرد.

ــ زمانی که قطع شدن مولد انرژی اتفاق افتد به کار گیری منبع تغذیه سبب ذخیره سازی انرژی و سپس انتقال آن می‌شود.

 

▪️منابع تغذیه چه قطعاتی را در بر می‌گیرند؟

منابع تغذیه قطعات گوناگونی از جمله: یکسو کننده، فیلتر، ترانسفورماتور و تنظیم کننده ولتاژ را در بر گرفته‌اند. در ادامه با ویژگی هر یک از این قطعات آشنا خواهید شد:

ــ یکسو کننده جریان متناوب AC را به DC تبدیل می‌کند.

ــ فیلتر از دیگر قطعات منبع تغذیه می‌باشد که جریان DC را به صورت روان از یکسو عبور می‌دهد.

ــ ترانسفورماتور و تنظیم کننده ولتاژ دو قطعه مهم دیگر در منابع تغذیه هستند. تنظیم کننده ولتاژ خروجی DC را کنترل می‌کند و میزان صحیحی از قدرت ولت یا وات به سخت افزار کامپیوتر را عرضه می‌کند.

 

▪️هنگام خرید منبع تغذیه امرن به چه نکاتی باید توجه داشت؟

هنگامی که به قصد خرید منبع تغذیه امرن به نمایندگی منبع تغذیه omron مراجعه می‌کنید، با منابع تغذیه گوناگونی رو به رو خواهید شد که هر یک ظاهر و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند.

در ادامه به نکاتی اشاره شده است که لازم است هر فرد قبل از انتخاب منبع تغذیه آن‌ها را مد نظر قرار دهد.

نکته مهم:

ــ یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام مراجعه به نمایندگی منبع تغذیه omron باید مد نظر قرار دهید، حرارت منابع تغذیه می‌باشد. اگر منبع تغذیه از حرارت مناسبی برخوردار نباشد به منظور خنک نمودن منبع تغذیه باید یک فن نیز خریداری نمایید که نتیجه آن افزایش هزینه می‌باشد. هم اکنون نمایندگی منبع تغذیه omron به ارائه محصولاتی می‌پردازد که از حرارت مناسبی برخوردار هستند و می‌توانند نیاز مصرف کنندگان را رفع نمایند.

ــ یکی دیگر از مواردی که هنگام مراجعه به نمایندگی منبع تغذیه omron باید به آن توجه داشته باشید، مسائل حفاظتی می‌باشد. به عنوان مثال باید در همه حال حتی زمانی که ولتاژ خروجی منبع از میزان تعیین شده بیشتر یا کمتر می‌شود، باید حفاظت صورت گیرد. همچنین هنگامی که ولتاژ ورودی از حد تعیین شده بیشتر شود باید این حفاظت همچنان وجود داشته باشد.

ـــ از دیگر نکاتی که منابع تغذیه باید داشته باشند، این است که جریان اولیه هجومی محدود سازی شود. هنگامی این امر تحقق پیدا میکند که منابع تغذیه به آرامی (Soft Start) روشن شوند.

نصب آسان:

ــ نصب آسان از دیگر مواردی می‌باشد که هنگام خرید منبع تغذیه باید مورد توجه قرار گیرد. همانطور که گفته شد افراد هنگام مراجعه به نمایندگی منبع تغذیه omron با مدل‌های گوناگونی از منبع تغذیه رو به رو می‌شوند و ممکن این سوال برای آن‌ها به وجود آید که هنگام نصب منبع تغذیه باید از چه ابزاری استفاده نمایند و چه آموزش‌های ویژه‌ای را از قبل دیده باشند. در حال حاضر، نمایندگی منبع تغذیه omron می‌تواند مدل‌هایی را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد که افراد حتی هنگامی که آموزش خاصی در رابطه با منابع تغذیه ندیده‌اند، بتوانند آن‌ها را به آسانی نصب نمایند.

حجم و اندازه:

ــ همچنین از دیگر نکاتی که هنگام مراجعه به نمایندگی منبع تغذیه omron باید مد نظر قرار گیرد، توجه به حجم و فضایی می‌باشد که می‌خواهید منبع تغذیه را در آن قرار دهید.‌ هر چند در برخی موارد نیاز است منبع تغذیه‌ای که اندازه بزرگی دارد خریداری شود؛ اما منابع تغذیه‌ای که اندازه کوچکی دارند در کاهش هزینه‌ها موثر هستند و همچنین مدارهایی که در آن‌ها به کار رفته است کم است.  منابع تغذیه‌ای که از حجم کمی برخوردار هستند قابلیت انتقال از محیط‌های سربسته بزرگ به محیط‌های باز کوچکتر را دارند.

حرارت:

ــ برخورداری از پایداری حرارت از دیگر مواردی است که یک منبع تغذیه استاندارد باید از آن برخوردار باشد. منابع تغذیه قرار است در مکان‌هایی مورد استفاده قرار گیرند که از بازه دمایی متفاوتی برخوردار هستند. منابع تغذیه‌ای که نمایندگی منبع تغذیه Omron به فروش آن‌ها می‌پردازد، از این قابلیت برخوردار هستند که در مکان‌های مختلف که دمای متفاوتی دارند به ثابت نگه داشتن ولتاژ خروجی با میزان خطای مورد قبول در استانداردها بپردازند.

LED:

ــ همچنین خرید منبع تغذیه‌ای توصیه می‌شود که در ورودی و خروجی ولتاژ از یک LED برخوردار باشد. هنگامی که منابع تغذیه از LED برخوردار باشند میتوان خطاهای احتمالی را در کمترین زمان تشخیص داد.

 

▪️سخن آخر

شرکت امرن از تولید کنندگان منبع تغذیه و پاور سوئیچینگ‌ها و مبدل‌های AC/DC و DC/AC می‌باشد. این شرکت در گروه برندهای برتر و پر فروش قرار گرفته است و محصولات خود را از طریق نمایندگی منبع تغذیه omron به دست مصرف کنندگان می‌رساند. بازرگانی بهفر نمایندگی منبع تغذیه امرن را در اختیار دارد و می‌تواند شما را در خرید منبع تغذیه مناسب همراهی نماید.

 

محصولات امرون 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه
برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع محصولات امرون با ما در تماس باشید
شماره تماس:
۰۲۱-۳۳۹۱۲۰۳۳     ۰۲۱-۳۳۹۱۲۰۴۴     ۰۹۱۲۶۰۴۰۶۰۰
آدرس:
تهران – لاله زار جنوبی – پاساژ صنعت – طبقه همکف – پلاک ۱۱