منبع تغذیه امرن صنعتی 

منبع تغذیه امرن صنعتی 

منبع تغذیه در صنعت

در این مقاله به شما خواهیم گفت که موارد استفاده و کاربرد های منبع تغذیه در صنعت چیست و می توان در چه زمینه هایی از آن استفاده نمود. اما قبل از همه این ها به توضیح مختصری از منبع تغذیه می پردازیم.

 

منبع تغذیه چیست؟

منبع تغذیه وسیله است که انرژی و توان الکتریکی را برای بار الکتریکی فراهم می کند. امروزه از منبع تغذیه در صنعت استفاده گسترده ای می شود. در اکثر وسایل برقی مورد استفاده، منبع تغذیه وجود دارد. منبع تغذیه می تواند جزئی از دستگاه الکتریکی باشد یا می تواند به عنوان اجزای خارجی ( external)  استفاده شود. شارژر لپتاپ، مثالی از منبع تغذیه خارجی می باشد.

منبع تغذیه خارجی

 

انواع منبع تغذیه متداول در بازار عبارتند از: منبع تغذیه تنظیم شده خطی، منبع تغذیه غیرمجاز و منابع تغذیه سوئیچینگ. نوع دیگری از منبع تغذیه نیز معرفی می شود که منبع تغذیه تنظیم شده با امواج است. انواع مختلف منبع تغذیه برای تأمین برق مدارهای مختلف و لوازم مختلف استفاده می شود. منبع تغذیه های مختلف دارای دو منبع ورودی به اسم منبع تغذیه AC (جریان مستقیم) و منبع تغذیه DC ( جریان متاوب) هستند.

ولتاژ تأمین شده توسط منبع تغذیه را می توان با کمک دکمه های موجود در منابع تغذیه تغییر داد. نوع ورودی را می توان با کمک سوئیچ یا دکمه نیز انتخاب کرد. منبع تغذیه معمولا شامل اجزایی مانند ترانسفورماتور، دیودهای یکسوساز، فیلترها و دیودهای مختلف تنظیم کننده ولتاژ یا آی سی های تنظیم کننده ولتاژ هستند.

———————————————————————————————————————–

برای خرید منبع تغذیه امرن با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۳۳۹۱۲۰۳۳

۰۲۱-۳۳۹۱۲۰۴۴

۰۹۱۲۶۰۴۰۶۰۰

————————————————————————————————————————

انواع منبع تغذیه

منابع تغذیه، با توحه به کاربرد ها و موارد استفاده به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

چند مورد از انواع منبع تغذیه در صنعت:

منبع تغذیه DC، منبع تغذیه سوئیچینگ، UPS، منابع تغذیه ولتاژ بالا، منبع تغذیه جریان بالا

 منظور از منبع تغذیه در صنعت چیست؟

در موارد استفاده صنعتی، منابع تغذیه برای استفاده در آزمایشگاه که فقط می تواند ولتاژ تا ۲۴ ولت را تأمین کند. در حالی که در موارد صنعتی منبع تغذیه مورد استفاده قادر به تأمین برق تا ۱۰۰ وات است.

 سیستم های تغذیه ای وجود دارد که به طور حرفه ای برای استفاده در صنعت ساخته می شوند و سپس در بخشهای مختلف صنعتی نصب می شوند.

منبع تغذیه امرون

 

مقدمه ای بر منابع تغذیه حالت سوئیچ

منابع تغذیه توسط اجزای مختلفی شامل فیلترها، ترانسفورماتورها و یکسوسازها تشکیل می شوند. یکسو کننده ها اساساً دیودهایی هستند که برای تصحیح سیگنال استفاده می شوند. در منابع تغذیه حالت سوئیچ، کلاس دیود سوئیچینگ مانند MOSFET استفاده می شود. در منابع تغذیه معمولی، از تکنیک های خطی برای به دست آوردن ولتاژ خروجی مورد نظر استفاده می شود. در حالی که در منبع تغذیه حالت سوئیچ، از نیمه هادی ها برای تکنیک های سوئیچینگ استفاده می شود.

ویژگی های منبع تغذیه صنعتی امرن چیست؟

تعدادی از منبع تغذیه های عمومی منظوره توسط شرکت امرن که یک شرکت تولید کننده منابع تغذیه عمومی است، تهیه می شود. امرن در حال تولید چنین منبع تغذیه ای است که بتواند نشانه هایی در مورد زمان تعویض ، بلوک های بافر و قطع برق باشد. با توجه به این ویژگی ها ، این منابع تغذیه قابل اطمینان تر هستند. منبع تغذیه تولید شده توسط امرن به دو دسته طبقه بندی می شوند که منبع تغذیه تنظیم شده و منبع تغذیه غیرتنظیمی هستند. منبع تغذیه تنظیم شده بیشتر به دو زیر مجموعه طبقه بندی می شوند که منبع تغذیه حالت سوئیچ شده و منبع تغذیه خطی هستند.

منبع تغذیه در صنعت

بعضی از کاربرد های منبع تغذیه در صنعت، محافظت در برابر ولتاژ اضافی، حفاظت از جریان اضافی، کنترل جریان هارمونیک و سایر ویژگی ها می باشد که از منبع تغذیه تا منبع دیگر متفاوت است. محافظت در برابر اضافه ولتاژ شرایطی است که در آن ولتاژ بالاتر از میزان مطلوب یا مورد نیاز سعی می کند از مدار عبور کند. منبع تغذیه Omron با یک ویژگی داخلی برای محافظت در برابر ولتاژ اضافی ارائه می شود. به همین ترتیب، جریان اضافی جریانی است که می تواند از طریق مدار جریان یابد و می تواند مدار را خراب کند. زیرا جریان بیشتر از مقدار مورد نظر از مدار عبور می کند. سایر منابع تغذیه تولید شده توسط امرن از حفاظت های دیگری مانند حفاظت جریان از خطای زمین برخوردار است. مدارهای محافظتی که در منبع تغذیه صنعتی امرن به کار رفته اند، از منبع تغذیه ای متفاوت هستند.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

مقالات پر بازدید| منبع تغذیه | منبع تغذیه ۲۴ ولت ۲.۵ آمپر امرن

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *