قیمت منبع تغذیه ۲۴ ولت ۵ آمپر

نمایندگی منبع تغذیه امرن

قیمت منبع تغذیه ۲۴ ولت ۵ آمپر

یکی از مهمترین سوالات برای خرید یک محصول سوال در مورد قیمت اون محصول هستش حالا شاید شما هم بپرسین که قیمت منبع تغذیه ۲۴ ولت ۵ آمپر چنده؟

برای یافتن جواب این سوالتون حتما این مقاله رو تا آخر بخونید.

ــ منبع تغذیه خطی چیست؟

ــ منابع تغذیه خطی چه مزایا و معایبی دارند؟

ــ منبع تغذیه سوئیچینگ چیست؟

ــ منابع تغذیه سوئیچینگ چه مزایا و معایبی دارند؟

ــ منابع تغذیه سوئیچینگ ریلی و کتابی چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

ــ IC های منبع تغذیه سوئیچینگ به چه صورتی می‌باشند؟

ــ منبع تغذیه سوئیچینگ به چند نوع کلی تقسیم می‌شود؟

ــ طریقه عملکرد منابع تغذیه سوئیچینگ به چه صورتی است؟

ــ منبع تغذیه ۲۴ ولت ۵ آمپر امرن چه ویژگی‌هایی دارد؟

ــ چه عواملی بر قیمت منبع تغذیه ۲۴ ولت ۵ آمپر امرن تاثیر گذاشته‌اند؟

 

در این مقاله به پرسش‌های مطرح شده پاسخ خواهیم داد.

افراد بر اساس نیازهایی که دارند، تصمیم می‌گیرند از منابع تغذیه خطی یا منابع تغذیه سوئیچینگ استفاده نمایند. هر یک از دو منبع تغذیه ذکر شده، مزایا و معایبی را به همراه دارند. در ادامه به معرفی مزایا و معایب منبع تغذیه خطی و منبع تغذیه سوئیچینگ خواهیم پرداخت تا به صورت دقیق‌تر با آن‌ها آشنا شوید.

 

 

 

 

▪️منبع تغذیه خطی

قیمت منبع تغذیه ۲۴ ولت ۵ آمپر

 

منابع تغذیه خطی (Linear Power Supplies) به منابعی گفته می‌شود که فاقد سوئیچینگ هستند و یا به عبارتی قطع و وصل جریان در آ‌ن‌ها وجود ندارد.

 

مزایای منبع تغذیه خطی:

ــ هنگامی که منبع تغذیه خطی در اختیار شما قرار می‌گیرد، اولین موردی که ممکن است توجه شما را جلب کند، سادگی آن می‌باشد. در طراحی منبع تغذیه خطی از قطعات کمی استفاده شده است و همین عامل سبب طراحی ساده آن‌ها شده است.

ــ منبع تغذیه خطی این قابلیت را دارد که بار زیاد را تحمل نماید. همچنین در خروجی آن نویز کمی دیده می‌شود و در مدت بسیار کوتاهی پاسخدهی دارد.

ــ هنگامی که با توان‌های کمتر از ۱۰ وات روبه رو هستیم، پیشنهاد می‌شود از منابع تغذیه خطی استفاده شود زیرا به کار گیری آن‌ها هزینه‌های کمتری را به همراه خواهد داشت.

 

معایب منبع تغذیه خطی:

ــ اولین مشکلی که منابع تغذیه خطی دارند این است که کاربرد آن‌ها به شکل رگولاتور کاهنده می‌باشد. هنگامی میتوان از منابع تغذیه خطی استفاده کرد که حداقل ورودی به میزان ۲ یا ۳ ولت از خروجی بیشتر باشد.

ــ در منابع تغذیه خطی، انعطاف پذیری وجود ندارد و هنگامی که قصد اضافه کردن خروجی را داشته باشیم، باید سخت‌های زیادی به آن بیفزاییم.

ــ از دیگر مشکلات منابع تغذیه خطی به بهره متوسط آن‌ها میتوان اشاره کرد که حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد می‌باشد.

 

البته نکته‌ای که به آن باید توجه داشته باشید این است که در طراحی منابع تغذیه خطی نمیتوان تمام معایب را به طور کلی حل نمود و بلکه تنها کاری که میتوان انجام داد این است که این معایب را کاهش داد.

 

 

▪️منابع تغذیه سوئیچینگ

قیمت منبع تغذیه ۲۴ ولت ۵ آمپر

 

منبع تغذیه سوئیچینگ، یک منبع تغذیه الکترونیکی محسوب می‌شود و یک تنظیم کننده جریان را در برگرفته است که به وسیله آن می‌تواند کارایی بالاتری هنگامی که می‌خواهد به تغییر توان الکتریکی بپردازد، ارائه دهد.

 

مزایای منبع تغذیه سوئیچینگ:

ــ راندمانی که منابع تغذیه سوئیچینگ دارند، حدود ۶۸ تا ۹۰ درصد می‌باشد.

ــ این نوع از منابع تغذیه در مقایسه با منابع تغذیه خطی ارزان‌تر می‌باشند.

ــ امکان استفاده از منبع تغذیه سوئیچینگ در توان‌های بالا وجود دارد. در صورتی که از منابع تغذیه خطی برای توان‌های پایین استفاده می‌شود.

تمام مزیت‌های ذکر شده، سبب کاهش توان تلفاتی می‌شوند و افزایش بهره‌دهی را به دنبال خواهند داشت. انعطاف پذیری بالا و کاهش هزینه‌ها از دیگر ویژگی‌های منابع تغذیه سوئیچینگ محسوب می‌شوند.

 

معایب منابع تغذیه سوئیچینگ:

ــ منابع تغذیه سوئیچینگ در مقایسه با منابع تغذیه خطی، پیچیده‌تر می‌باشند به همین دلیل هنگام طراحی آن‌ها باید تخصص لازم را داشت در غیر این صورت مشکلاتی به وجود خواهد آمد.

ــ منابع تغذیه سوئیچینگ، نویزهایی را به فضای اطراف منتشر می‌کنند. هر چند به کار گیری فیلتر و محافظ در کاهش تولید نویزهای تولید شده تاثیر بسزایی دارند.

ــ زمان پاسخدهی منابع تغذیه سوئیچینگ در مقایسه با منابع تغذیه خطی بیشتر می‌باشد.

 

هر چند مواردی که به عنوان معایب منبع تغذیه سوئیچینگ ذکر شدند، ممکن است انعطاف پذیری این نوع از محصولات را کاهش دهد؛ اما افرادی که به طراحی منابع تغذیه سوئیچینگ می‌پردازند، می‌توانند با رعایت کردن نکاتی هنگام طراحی از این معایب جلوگیری نمایند و محصولاتی با انعطاف پذیری بالا به بازار عرضه نمایند.

 

 

▪️ــ IC های منبع تغذیه سوئیچینگ

هم اکنون ICهایی در بازار عرضه شده است که می‌توانند عملکردهای پیچیده منابع تغذیه سوئیچینگ را آسان‌تر نمایند.

هر چند IC ها تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند، اما شباهت‌هایی بین آن‌ها دیده می‌شود. در ادامه به مواردی اشاره خواهد شد که بین انواع IC ها مشترک می‌باشند.

 

ـــ در ICها یک نوسان ساز وجود دارد. عملکرد نوسان ساز در فرکانس پایه صورت می‌گیرد و به تولید موج مثلثی به منظور به کارگیری در PWM می‌پردازد.

ــ از دیگر قسمت‌های مشترک بین انواع ICها راه انداز خروجی می‌باشد. راه اندازهای خروجی به تولید توان لازم به منظور استفاده در مقاصد کم و متوسط می‌پردازند.

ــ ولتاژ مبنا، تقویت کننده ولتاژ خطا و مبدل خطا از دیگر بخش‌های مشترک می‌باشند.

 

مواردی که به آن‌ها اشاره شد، بلوک‌های اصلی یک PWM IC هستند.

 

در سطوح بالاتر ممکن است به بخش‌هایی دیگر نیاز باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

ــ تقویت کننده جریان اضافی: وظیفه‌ای که این بخش دارد این است که به حفاظت از تغذیه در مواقع غیر طبیعی در ارتباط با بار بپردازد.

ــ مدار شروع نرم: وظیفه‌ای که این بخش دارد این است که نرم خروجی را راه اندازی نماید.

ــ کنترل کننده زمان مرده: این قسمت به کنترل حداقل پالس عرض پاس PWM می‌پردازد و همچنین از دیگر وظایفی که این بخش دارد این است زمانی که دو ترانزیستور به صورت همزمان می‌خواهند هدایت شوند، از آن پیشگیری نماید.

ــ ناظر ولتاژ حداقل: وظیفه‌ای که ناظر ولتاژ حداقل دارد این است که هنگام نامناسب بودن شرایط ولتاژ در ورودی ایجاد شده از فعالیت مدار جلوگیری کند.

 

 

▪️منابع تغذیه سوئیچینگ ریلی و کتابی

منبع تغذیه ریلی و منبع تغذیه کتابی دو نوع از منابع تغذیه سوئیچینگ محسوب می‌شوند. منبع تغذیه کتابی با نام منبع تغذیه کف خواب (کفی) نیز شناخت می‌شود. در ادامه این دو نوع از منابع تغذیه سوئیچینگ را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد.

از تفاوت‌های اصلی که این دو نوع منابع تغذیه دارند، میتوان به صورت خلاصه به موارد زیر اشاره کرد:

ــ رنج ولتاژ ورودی در این دو نوع با یکدیگر متفاوت است.

ــ هر یک از دو نوع ذکر شده از ساختار ظاهری منحصر به فردی برخوردار می‌باشند.

ــ چینش صورت گرفته و ترمینال‌هایی که در آن‌ها به کار رفته است و همچنین حفاظت اتصال کوتاه در آن‌ها با یکدیگر متفاوت است.

 

مقایسه منبع تغذیه ریلی با کف خواب:

هنگامی که منابع تغذیه ریلی با منابع تغذیه کف خواب مورد مقایسه قرار می‌گیرند میتوان دریافت که محدوده مورد قبول ولتاژ ورودی در منابع تغذیه ریلی بیشتر می‌باشد. زمانی که منبع تغذیه ریلی در اختیار داریم بدون هیچ گونه اختلالی ولتاژ ورودی از ۱۰۰ ولت تا ۲۴۰ ولت مورد تغییراتی قرار می‌گیرد. در صورتی که محدوده ولتاژ ورودی در منابع تغذیه کف خواب کمتر از این میزان می‌باشد.

همچنین هنگامی که اتصال کوتاه شدن خروجی به وجود آید و یا با اضافه جریان در خروجی رو به رو می‌شویم، قطع شدن منابع تغذیه کتابی اتفاق می‌افتد و در صورتی که مجدد بخواهند فعالیت خود را آغاز نمایند، ابتدا باید قطع برق از ورودی صورت گیرد و به طور مجدد آن را به تغذیه متصل کرد. اما در منابع تغذیه ریلی هنگامی که اتصال کوتاه حل شود، فعالیت به صورت اتومات آغاز خواهد شد.

منابع تغذیه کف خواب (کتابی) دارای یک سوئیچ و یا کلید می‌باشند و هنگامی که ولتاژ برق ورودی متناسب تنظیم نشده داشته باشد، ممکن است دستگاه بسوزد و همچنین در برخی موارد نتیجه آن خروجی نامناسب می‌باشد.

 

▪️انواع منبع تغذیه سوئیچینگ

به طور کلی منابع تغذیه سوئیچینگ را در چهار گروه میتوان قرار داد که عبارتند از:

ــ AC به DC

ــ DC به DC

ــ DC به AC

ــ AC به AC

 

▪️طریقه عملکرد منابع تغذیه سوئیچینگ

اتصال منبع تغذیه ورودی DC به وسیله یکسو کننده یا باتری به اینورتر صورت گرفته است و خاموش و روشن شدن آن به وسیله MOSFET  سوئیچینگ و یا ترانزیستورهای برق در فرکانس‌های ۲۰ تا ۲۰۰ هرتز می‌باشد. ارسال شدن پالس‌های ولتاژ بالا فرکانس از اینورتر به سیم پیچ اولیه ترانسفورماتور صورت می‌گیرد و سپس نوبت به برش دادن و یا اصلاح خروجی AC ثانویه می‌رسد تا ولتاژ DC مد نظر تولید شود.

نظارتی که بر ولتاژ خروجی صورت می‌گیرد به وسیله مدار بازخورد می‌باشد و همچنین به منظور حفظ نمودن خروجی در سطوح مد نظر، فرمان تنظیم چرخه کار به مدار کنترل داده می‌شود.

در منابع، اجزایی دیده می‌شوند که پیکربندی خاص خود خود را دارند و به آن‌ها توپولوژی گفته می‌شود و هریک علاوه بر اینکه از مزیت‌ها و کارکردهای متفاوتی برخوردار هستند، عملکرد منحصر به فردی نیز دارند. نحوه عملکردی که پیکربندی‌ها دارند در مشخص نمودن اینکه انتقال برق ورودی به خروجی به چه صورتی انجام گیرد، موثر می‌باشد.

بیشتر توپولوژی‌هایی که با آن‌ها ممکن است آشنا باشید از یک ترانسفورماتور تشکیل شده‌اند که می‌تواند انزوا، ولتاژ خروجی چند گانه و یا مقیاس ولتاژ را به وجود آورد. البته بهتر است این نکته را مد نظر قرار دهید که ترانسفورماتور در آن دسته از پیکربندی‌هایی که به صورت جدا هستند، وجود ندارد و انتقال دهنده انرژی القایی در این گونه پیکربندی‌ها وظیفه تبدیل برق آن‌ها را بر عهده دارد.

 

نحوه ارائه محصول:

شرکت امرن به تولید تجهیزات و سیستم‌های اتوماسیون پرداخته است و می‌تواند به وسیله نمایندگی‌هایی که در کشورهای مختلف دارد، محصولات خود از جمله منبع تغذیه را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. منابع تغذیه امرن از مهم‌ترین محصولات تولید شده این شرکت محسوب می‌شوند.

در ادامه به معرفی ویژگی‌های منبع تغذیه ۲۴ ولت ۵ آمپر امرن که از محصولات پر فروش این کمپانی بزرگ می‌باشد، خواهیم پرداخت و شما را با عواملی که بر قیمت منبع تغذیه ۲۴ ولت ۵ آمپر امرن تاثیر می‌گذارند، آشنا خواهیم کرد.

 

▪️ منبع تغذیه ۲۴ ولت ۵ آمپر امرن و عوامل تاثیر گذار بر قیمت منبع تغذیه ۲۴ ولت ۵ آمپر امرن

منبع تغذیه ۲۴ ولت ۵ آمپر امرن از منابع تغذیه ریلی امرن محسوب می‌شود. تغذیه منبع ۲۴ ولت ۵ آمپر به وسیله تغذیه برق شهر از ۱۰۰ تا ۲۴۰ ولت می‌باشد.

منبع تغذیه ۲۴ ولت ۵ آمپر امرن این قابلیت را دارد که از ورودی ولتاژ AC یا DC به تولید ولتاژ DC مختلف که قابل تنظیم باشد و از سطوح جریان مختلف برخوردار باشد، بپردازد. به کار گیری منابع تغذیه ۲۴ ولت ۵ آمپر امرن به این دلیل که از سوئیچینگ با سوئیچ‌های فرکانس بالا برخوردار می‌باشند، سبب شده است که نیازی به استفاده از ترانس‌های بزرگ نباشد.

اما عوامل تاثیر گذار بر قیمت منبع تغذیه ۲۴ ولت ۵ آمپر امرن:

۱-جلوگیری از حرارت بالا:

به منظور پیشگیری از حرارت بالا در منابع تغذیه‌ای که از آمپر بالا برخوردار هستند، ترمینال مثبت و منفی جای خود را به بدنه توری شکل و فن در خروجی داده است.

۲-طراحی بدنه:

از دیگر عواملی که بر قیمت منبع تغذیه ۲۴ ولت ۵ آمپر امرن تاثیر می‌گذارد، میتوان به طراحی بدنه آن اشاره کرد که باعث شده مقاومت بالایی در محیط‌هایی که از آلودگی برخوردار هستند، از خود نشان دهد.

هنگامی که افراد این نوع از محصولات ریلی شرکت امرن را مورد استفاده قرار می‌دهند، قادر به انجام سیم کشی بدون هیچ گونه مشکلی هستند. از دیگر ویژگی‌های این نوع از منابع تغذیه میتوان به حفاظت در دمای بالا و در مقابل اتصال کوتاه اشاره کرد که همین موارد از دیگر عواملی می‌باشند که بر قیمت منبع تغذیه ۲۴ ولت ۵ آمپر امرن تاثیر گذاشته‌اند.

۳- LED:

به کار رفته در این نوع از محصولات شرکت امرن سبب شده بتوان به تشخیص روشن و یا خاموش بودن دستگاه پرداخت و همین عامل از مهم‌ترین مزیت‌های این نوع از منابع تغذیه محسوب می‌شود و بر قیمت منبع تغذیه ۲۴ ولت ۵ آمپر تاثیر گذاشته است.

۴-سیستم نصب DinRail

یکی  دیگر از عوامل موثر بر قیمت منبع تغذیه ۲۴ ولت ۵ آمپر امرن سری S8VK-C12024 سیستم نصب DinRail است.

برخورداری از این قابلیت سبب شده که این نوع از محصولات امرن توانایی مقاومت در برابر لرزش را داشته باشند.

 

حالا برای پاسخ به این سوال که قیمت منبع تغذیه ۲۴ ولت ۵ آمپر چنده با این شماره ها تماس بگیرید و قیمت ما رو با جاهای دیگه مقایسه کنید و با خیال راحت خرید کنید.

شماره های تماس:

۰۲۱-۶۶۳۳۲۵۸۹۴

۰۹۱۵۴۵۶۵۲۳۱۷

آدرس:

تهران – لاله زار جنوبی – پاساژ صنعت – طبقه همکف – پلاک ۱۱

بازرگانی بهفر نمایندگی امرون، آتونیکس، یاسکاوا

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

خرید محصولات امرون

۰۲۱-۳۳۹۱۲۰۳۳     ۰۲۱-۳۳۹۱۲۰۴۴     ۰۹۱۲۶۰۴۰۶۰۰

تماس بگیرید