سرو موتور امرون

سرو موتور امرون

سرو موتور امرون

در این مقاله با سرو موتور امرون و مدل‌های پر فروش سرو موتور و سرو درایو امرون آشنا خواهید شد.

سرو موتور چیست؟

سرو موتور (Servomotor) یک نوع موتور الکتریکی به شمار می‌رود و هدف از طراحی آن، بکارگیری در سیستم‌های کنترل فیدبک می‌باشد. سرو موتور امرون از قطر کم و درازای زیادی برخوردار است و دارای یک محور (Shaft) خروجی می‌باشد.

سرو موتورها یکی از اجزای اصلی سیستم‌های کنترلی

محسوب می‌شوند و این قابلیت را دارند که به منظور به حرکت در آوردن تجهیزات کارخانه، انرژی لازم را در اختیار آن‌ها قرار دهند.

"<yoastmark

توجه!

در بیشتر مواقع، افراد گمان می‌کنند سرو موتور از قابلیت عملکرد به صورت مجزا برخوردار می‌باشد. اما باید گفت سرو موتور برای رسیدن به هدف از پیش تعیین شده باید در کنار دیگر تجهیزات قرار گیرد تا با شکل گیری یک مجموعه رسیدن به هدف محقق شود.

یک موتور فقط یک موتور می‌باشد اما هنگامی که با

درایو مناسب و فیدبک انکودر همراه شود، می‌تواند به شکل سرو فعالیت کند.

برای اینکه شاهد کارایی و عملکرد بهتری باشیم، سرو موتور از نظر سخت افزاری و نرم افزاری، به سیستم کنترل حرکت (موشن کنترل) متصل شده است.

 

بخش های مورد استفاده

سرو موتور  در بخش‌های مختلف کارخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و به منظور به حرکت در آوردن اشیاء، نیروی لازم را تولید می‌نماید.

سرو موتور امرون هنگامی عملکرد صحیح از خود نشان می‌دهد که در کنار کنترلر، درایو و انکودر به کار گرفته شود. موشن کنترلر یا پی ال سی، سبب اجرای برنامه موشن کنترل در کاربردهای گوناگون می‌شود. درایو نیز وسیله‌ای الکترونیکی محسوب می‌شود که در فراهم نمودن توان مورد نیاز موتور موثر است. انکودر نیز زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که قصد فیدبک گیری از وضعیت موتور را داشته باشیم.

سرو موتور دارای دو ویژگی اصلی می‌باشد که عبارتند از:

ــ گشاور خروجی موتور باید با ولتاژ مورد استفاده متناسب باشد.

ــ جهت گشتاور سرو موتور  بر اساس پلاریته لحظه‌ای ولتاژ کنترل باشد.

 

انواع سرو موتور امرون:

اگر بخواهیم سرو موتور ها را به طور کلی تقس

یم بندی نماییم، میتوان آن‌ها را در دو گروه :

سروموتورهای AC امرون و سرو موتورهای DC امرون قرار داد.

از سیستم‌های سرو هم برای موتورهای DC و هم برای AC استفاده می‌شود اما بهتر است بدانید در ابتدا سرو موتورها به شکل DC بودند. رواج سروموتور AC زمانی صورت گرفت که ترانزیستورها توانستند جریان بالا را کنترل کنند و قابلیت تبدیل آن به فرکانس بالاتر را پیدا کردند.

 

قابلیت سرو موتورها

سرو موتورها از قابلیت‌هایی برخوردار می‌باشند به عنوان مثال دارای زاویه صفر تا ۳۶۰ درجه می‌باشند. چرخش سرو زمانی به وجود می‌آید که یک پالس بر روی پایه وسط آن به وجود آید و پالس ایجاد شده باید از فرکانس ۵۰ تا ۱۰۰ هرتز و عرض مثبت ۱ تا ۲ میلی ثانیه برخوردار باشد.

هنگامی که پالس دارای عرض ۱ میلی ثانیه باشد، موتور به سمت چپ خواهد رفت و هنگامی که از عرض ۲ میلی ثانیه برخوردار باشد، موتور به سمت راست حرکت خواهد کرد. قفل شدن موتور در حالت وسط، زمانی اتفاق می‌افتد که عرض ۱/۵ میلی ثانیه باشد.

سرو درایو امرون با مدل Sigma-5، سرو موتور امرون با مدل Sigma-5، سرو درایو امرون با مدل Accurax G5، سرو موتور با مدل Accurax G5، سرو درایو امرون با مدل ۱S و سرو موتور با مدل ۱S مهم‌ترین نمونه‌های سرو سیستم‌های امرون می‌باشند.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *