خرید منبع تغذیه

لیست خرید منبع تغذیه

۴ نکته اساسی که قبل از خرید منبع تغذیه بهتر است بدانید

منبع تغذیه سیستمی است، که برق را برای دستگاه های الکتریکی تامین می کند. این دستگاه انواع مختلفی داشته و انتخاب آن یکی از سخت ترین تصمیمات می باشد. اگرچه این قطعات در بهبود فریم ریت و زیبایی شناسی سیستم نقشی ندارند، اما برای سلامت بلندمدت آن ضروری هستند. اگر منبع تغذیه با کیفیت پایینی انتخاب کنید، دستگاه شما در طولانی مدت آسیب خواهد دید. از سوی دیگر، چنانچه نتوانید مقدار انرژی مورد نیاز سیستم خود را تخمین بزنید، ممکن است بودجه خود را هدر بدهید. در این مقاله چهار عامل مختلف را که باید پیش از خرید منبع تغذیه در نظر بگیرید، بررسی می کنیم.

خرید منبع تغذیه

قیمت منبع تغذیه

چگونه منبع تغذیه مناسب را برای سیستم خود انتخاب کنیم؟

انتخاب منبع تغذیه صحیح، بهترین عملکرد ممکن را برای شما به ارمغان می آورد. برای اینکه دوام مادام العمر سیستم خود را تضمین کنید، به نکات زیر توجه نمایید.

  1. وات صحیح سیستم خود را تعیین کنید

پیش از انتخاب یک منبع تغذیه، ابتدا باید بفهمید چه مقدار برق از آن، برای راه اندازی سیستم خود نیاز دارید. بدین منظور معیارهای مصرف انرژی را از روی اجزاء سیستم خود پیدا کرده و حداقل امتیاز وات و خروجی لازم را محاسبه کنید.

خرید منبع تغذیه

خرید منبع تغذیه

  1. به روزرسانی و ارتقاء سیستم را پیش بینی نمایید

فقط برای برآورده کردن نیازهای امروز خود برنامه ریزی نکنید، در عوض کمی نیازهای بلندمدت را هم در نظر بگیرید. احتمالا در آینده می خواهید تغییراتی ایجاد کرده و برخی قطعات را جایگزین کنید. در مورد میزان مصرف برق منبع تغذیه با رتبه بالاتر نیز نگران نباشید. زیرا بالا رفتن رتبه منبع تغذیه، به معنی استفاده بیشتر از برق نیست. اگرچه شما جهت خرید این قطعه باید در ابتدا هزینه بیشتری بپردازید.

  1. اهمیت کارایی را به خاطر داشته باشید

رتبه کارایی، دیگر معیار مهمی است که حین انتخاب و خرید منبع تغذیه باید به آن توجه کنید. این معیار مشخص می کند، منبع تغذیه چقدر برق DC به سیستم شما می فرستد. همچنین نشان می دهد چه مقدار از این انرژی، در اثر گرما از دست می رود. راندمان بر میزان هزینه ای که برای روشن نگه داشتن سیستم خود خرج می کنید، تاثیر می گذارد. به همین دلیل بسیار حائز اهمیت است. یک منبع تغذیه با راندمان بالاتر، به رایانه شما اجازه می دهد تا با دمای پایین تری کار کند.

خرید منبع تغذیه

انتخاب منبع تغذیه مناسب

  1. اتصالات را در نظر بگیرید

شما باید انواع اتصال دهنده های مورد نیاز را هنگام خرید منبع تغذیه بررسی کنید. اگر منبع تغذیه نتواند به تمام اجزاء سیستم شما وصل شود و آنها را تغذیه نکند، خرید آن بی فایده است. به عنوان مثال اگر منبع تغذیه را برای کامپیوتر خود نیاز دارید، کانکتور اصلی اولین اتصال دهنده ای است که باید مدنظر قرار دهید. این قطعه مادربرد را تغذیه می کند. این کانکتور در دو نوع ۲۰ و ۲۴ پین عرضه می شود. گاهی اوقات منبع تغذیه هر دو گزینه را ارائه می دهد. کانکتور برق پردازنده، دیگر اتصال دهنده مهم می باشد. حتما از سازگاری منبع تغذیه با این اتصالات اطمینان حاصل کنید.

خرید منبع تغذیه

منبع تغذیه

قیمت منبع تغذیه چقدر است و به چه مواردی بستگی دارد؟

منبع تغذیه برای رفع نیازهای شبکه ها و دستگاه ها، در انواع مختلفی وجود دارد. اینها همچنین از لحاظ فناوری نیز در دو نوع خطی و سوئیچینگ موجود هستند. نوع قطعه به طور حتم تاثیر به سزایی در قیمت نهایی آن دارد. علاوه بر این، همانطور که اشاره شد هرچه منبع تغذیه کیفیت، توان و رتبه بالاتری داشته باشد، گران تر نیز خواهد بود. انواع منبع تغذیه با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از بازرگانی بهفر تهیه نمایید.

راه ارتباطی با ما

شماره های تماس:

 ۰۹۱۲۶۰۴۰۶۰۰      ۰۲۱-۳۳۹۱۲۰۴۴        ۰۲۱-۳۳۹۱۲۰۳۳

آدرس:

تهران – لاله زار جنوبی – پاساژ صنعت – طبقه همکف – پلاک۱۱

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *