اچ ام آی (HMI)

اچ ام آی (HMI)

اچ ام آی (HMI)

اچ ام آی (HMI)، رابط بین انسان و ماشین شناخته می‌شود و سبب اتصال افراد به ماشین آلات و یا دستگاه‌ها می‌شود.

اگر بخواهیم بیشتر شما را با اچ ام آی (HMI) آشنا سازیم، باید گفت:

اچ ام آی یک مانیتور LCD می‌باشد که در انجام برنامه‌ریزی به اشخاص کمک می‌کند. هنگامی که اشخاص از اچ ام آی امرون استفاده می‌نمایند با سرعت بیشتری می‌توانند به انجام فرایندهایی مانند: تغییر پارامترهای گوناگون و کنترل نمودن سیستم بپردازند.

اچ ام آی (HMI)
اچ ام آی (HMI)

کاربرد در صنعت

در صنعت اچ ام آی امرون کاربردهای گوناگونی دارد که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

ــ به کار گیری اچ ام آی امرون باعث می‌شود به شکل نمایشی، داده‌ها نشان داده شوند.

ــ هنگامی که قصد پیگیری و کنترل زمان کنترل یا روند کار را داشته باشیم، میتوان از اچ ام آی امرون استفاده کرد.

ــ KPI به معنای شاخص کلیدی عملکرد می‌باشد و هنگامی که اچ ام آی امرون در صنعت به کار گرفته شود، می‌تواند این شاخص را کنترل نماید.

 

همانطور که اشاره کردیم:

اچ ام آی امرون کاربردهای گوناگونی دارد اما هدف به کارگیری اچ ام آی امرون تنها نشان دادن عملکردی که سیستم‌ها دارند، می‌باشد. هنگامی که عملکرد نشان داده شود، میتوان تنظیمات ماشین آلات را دستخوش تغییراتی قرار داد که نتیجه آن افزایش بهره وری می‌باشد.

 

صنایع گوناگونی از اچ ام آی (HMI) استفاده می‌کنند به عنوان مثال:

صنایعی که در عرصه‌های انرژی، حمل و نقل، آب و فاضلاب و یا نفت و گاز فعالیت می‌کنند، به وفور اچ ام آی را مورد استفاده قرار می‌دهند. همچنین کارخانه‌های تولیدی مواد غذایی و کارخانه‌های بازیافت نمونه‌ای دیگر از صنایعی می‌باشند که به اچ ام آی(HMI) نیاز دارند.

علاوه بر اینکه شرکت‌های زیادی به اچ ام آی وابسته هستند، افراد زیادی از اچ ام آی استفاده می‌کنند.

به عنوان مثال:

اپراتورها یا افرادی که به عنوان مهندسان سیستم‌های کنترل شناخته می‌شوند، در جهت بررسی و کنترل فرایندها از اچ ام آی بهره می‌برند. به کار گیری اچ ام آی (HMI) باعث می‌شود متخصصان مشکلات را تشخیص دهند و داده‌ها را تجسم نمایند.

 

اچ ام آی جایگزین کامپیوترها

ممکن است این سوال برای شما پیش آید که به چه دلیلی اچ ام آی جایگزین کامپیوترها شده است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت نرم افرارهای کامپیوتری در برابر ویروس‌ها آسیب پذیر هستند و هنگامی که ویروسی می‌شوند ممکن است فرمان‌های اشتباهی را صادر نمایند که قطعاً نتیجه نامطلوبی به همراه خواهد داشت. شرکت‌های بزرگ آمریکایی و اروپایی نمونه‌هایی از این مورد می‌باشند که با میلیون‌ها دلار ضرر اقتصادی رو به رو شدند.

 

در گذشت زمان

با گذشت زمان به منظور جلوگیری از این مشکلات، HMI وارد صنعت شد و جای کامپیوترها را به خود اختصاص داد. در چند سال اخیر، اچ ام آی با تغییراتی رو به رو شد و هم اکنون مدل‌های گوناگونی از اچ ام آی که نسبت به قبل از تکامل بیشتری برخوردار هستند در دسترس می‌باشند. امروزه اچ ام آی‌‌ها از کارایی بالاتری برخوردار می‌باشند و فرصت‌های بیشتری را برای تجزیه و تحلیل تجهیرات صنعتی فراهم کرده‌اند. اچ ام آی‌ها این قابلیت را دارند که ۲۲۵ وسیله را در یک زمان به خود متصل نمایند و سپس به نشان دادن پارامترها بپردازند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *