آبیاری اتوماتیک و نکات مهم در تنظیم فشار و زمان آن

فروش آتونیکس

تنظیم فشار و زمان در آبیاری تایمر اتوماتیک


عوامل متعددی وجود دارد که سیستم  آبیاری اتوماتیک را تحت تاثیر قرار می دهد. به طور مثال، اینکه گلها و گیاهان شما به چه برنامه آبیاری نیاز دارند و همچنین چه حجم آب باید به آنها برسد، در برنامه زمانی و فشار تایمر آبیاری تاثیر گذار است. برای آبیاری گل هایی مانند کاکتوس، آبیاری هفتگی مناسب تر است، اما برخی از گیاهان باید هر روز آبیاری شوند. اگر گل های مختلف را نگهداری می کنید می توانید از تایمرهایی با دو خروجی استفاده کنید تا به صورت مجزا، برنامه مخصوص برای آنها تنظیم نمایید.

آبیاری اتوماتیک و نکات مهم در تنظیم فشار و زمان آن


پس از آنکه اولین سری از آبیاری را انجام دادید، برنامه زمانی و فشار مناسب، بهتر مشخص می شود. حد متعادل را باید هنگام آبیاری در نظر بگیرید. آبیاری در زمان ‌های ۱۵ دقیقه را تنظیم کنید و بعد تصمیم بگیرید که آیا این برنامه مناسب است یا خیر.


فاکتورهای تنظیم تایمر آبیاری اتوماتیک

فاکتورهای دیگری که در تنظیم برنامه ‌های آبیاری اتوماتیک نقش دارند شامل شیب زمین ها، مقدار بارندگی در موقعیت، تابش نور خورشید و میزان رطوبت خاک است. بر همین اساس فشار و زمان آبیاری را تنظیم کنید. لازم است که در طول آبیاری بر کل عملیات نظارت داشته باشید؛ شاید لازم باشد فشار و زمان آبیاری را تغییر دهید.
در دستگاه‌ هایی مانند تایمر آبیاری اوربیت، امکاناتی قرار داده شده تا بتوانید بدون دخالت در عملکرد تایمر، برنامه تاخیر آبیاری را اجرا کنید. به طور قطع نمی‌توان گفت که چه فشار و زمانبندی برای آبیاری مناسب است. فاکتورهایی نظیر نوع گل ها و گیاهان، شرایط خاک و شرایط زیست محیطی در این حالت اهمیت دارد.

نمایندگی آتونیکس– بازرگانی بهفر

با افتخار شرکت بازرگانی بهفربه عنوان نمایندگی آتونیکس، امرون و یاسکاوا در ایران آماده ارائه بهترین محصولات و با کیفیت ترین محصولات از جمله  سنسورهای آتونیکس ، ترموستات آتونیکس، چشم الکترونیک آتونیکس، تایمر اتونیکس، شمارنده آتونیکس، پنل متر آتونیکس و… در سراسر کشور می باشد.

مقالات مرتبط

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *