نمایندگی آتونیکس

کانتر آتونیکس یک شمارنده است که با منطق دیجیتال کار می‌کند. یک مدار دیجیتال متوالی است که یک خط ورودی به نام کلاک و چندین خط خروجی دارد. مقدار خطوط خروجی نشان دهنده یک عدد در سیستم با نیری یا سیستم عددی BCD هست. کانترها تک کاره و یا چند کار هستند . از آنها برای تعیین زمان یا سرعت استفاده می شود.

کانتر دیجیتال

کانتر دیجیتال آتونیکس فاقد هرگونه قطعات مکانیکی است .صفحه ی نمایشگر آن از ا LCD یا LEDو … ساخته می شود. برخی از کانتر ها از اعداد نوری یا برخی دارای نور پس زمینه برای قرائت بهتر ساخته می‌شوند. سیگنال های الکتریکی مانند: انواع پالس، خروجی پیوسته، خروجی سنسور های مختلف و … را به تغییرات عددی تبدیل می کند. کانترهای دیجیتال به دلیل سرعت بالا تر نسبت به کانتر های مکانیکی و الکترومکانیکی عملکرد بهتری دارند. تنوع کانترهای دیجیتال به لحاظ سرعت شمارش، نحوه ریست، دامنه شمارش، نوع سیگنال قابل اندازه گیری و خروجی رله و … ساخته می‌شود .کانترهای دیجیتال که برای شمارش پالس ها، فرکانس، سرعت و … استفاده می شوند کمی پیچیده تر بوده و در مدل های مختلف ریست الکترونیک، ترمینال‌های تغذیه ،قطع و وصل ریست توسط شستی روی کانتر، شمارش سریع، شمارش آهسته، توقف شمارش و … در ولتاژهای مختلف هستند.

کانتر مکانیکی


در برخی موارد به دلیل عدم امکان تامین تغذیه الکتریکی نصب تجهیزات حساس و سرویس نگهداری در برابر آلودگی، شرایط محیط ،نفوذ اجسام خارجی و … وجود ندارد. در این مکان‌ها بهترین روش برای شمارش یا جمع آوری اطلاعات استفاده از کانترهای مکانیکی است. کانترمکانیکی با تغییر زاویه شفت ،حرکت های طولی ،چرخش و فشاری و را می شمارند .کانترهای مکانیکی معمولاً پلاتین خروجی ندارند و برای جمع‌آوری اطلاعات از آنها کاملا به‌صورت دستی و در بازه‌های زمانی روزانه، ماهانه ،سالانه و یا هنگام تغییر شیفت های کاری انجام می‌شود. کانترهای مکانیکی به دو دسته قابل ریست و غیرقابل ریست تقسیم می‌شود. در تاسیسات بسیار حساس به دلیل اینکه کسی نتواند در نتایج تغییری ایجاد کند از کانترهای غیرقابل ریست استفاده می‌شود.

نمایندگی آتونیکس– بازرگانی بهفر

با افتخار شرکت بازرگانی بهفربه عنوان نمایندگی آتونیکس ، امرون ویاسکاوا در ایران آماده ی ارائه بهترین محصولات وباکیفیت ترین سنسورهای آتونیکس ، ترموستات آتونیکس، چشم الکترونیک آتونیکس، تایمر اتونیکس، شمارنده آتونیکس، پنل متر آتونیکس ، کانتر آتونیکس و… در سراسر کشور می باشد.

مقالات مرتبط

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *