کانتر آتونیکس

کانتر آتونیکس

ــ کانتر آتونیکس چیست؟

ــ کانتر آتونیکس به چند نوع تقسیم می‌شود؟

ــ کانتر آتونیکس کد: CT6Y-1P4 چه ویژگی‌هایی دارد؟

▪️کانتر آتونیکس چیست؟

کانتر آتونیکس به شمارنده ‌ای گفته می‌شود که فعالیت آن بر اساس منطق می‌باشد. کانتر آتونیکس به صورت یک مدار دیجیتال متوالی می‌باشد که اجزایی مانند خط ورودی که با نام کلاک شناخته می‌شود و چند خط خروجی را در بر گرفته است.

افراد از کانترها ممکن است برای انجام یک یا چندین فعالیت استفاده نمایند. هنگامی که قصد تعیین نمودن زمان و یا سرعت را داشته باشیم، میتوان کانتر آتونیکس را به کار برد.

کانتر آتونیکس

▪️کانتر آتونیکس به چند نوع تقسیم میشود؟

به طور کلی کانترهای آتونیکس به دو نوع تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

1) کانتر دیجیتال

2) کانتر مکانیکی

کانتر دیجیتال:

کانتر دیجیتال به کانتری گفته می‌شود که هیچ گونه قطعات مکانیکی در آن استفاده نشده است. نمایشگر کانترهای دیجیتال به شکل LCD و یا LED می‌باشد. هنگامی که کانترهای دیجیتال با کانترهای مکانیکی مورد مقایسه قرار می‌گیرند، میتوان به سرعت بالاتر کانترهای دیجیتال پی برد و همین عامل سبب شده عملکرد بهتری داشته باشند. در ساخت برخی از کانترهای دیجیتال از اعداد نوری و یا نور پس زمینه استفاده می‌شود که باعث می‌شود خواندن مطالب درج شده بر روی آن‌ها آسان‌تر شود.

کانتر مکانیکی:

گاهی مواقع، امکان نصب نمودن تجهیزات حساس و سرویس نگهداری در محیط‌هایی که دارای آلودگی هستند و یا امکان دارد اجسام خارجی به آن‌ نفوذ کنند، وجود ندارد. در این گونه فضاها پیشنهاد می‌شود از کانترهای مکانیکی به منظور شمارش و جمع آوری اطلاعات استفاده شود.

کانترهای مکانیکی فاقد پلاتین خروجی می‌باشند و هنگامی که قصد به دست آوردن اطلاعات از آن‌ها را داشته باشیم، باید این کار را به شکل دستی و به صورت روزانه، ماهانه و یا سالانه انجام داد. همچنین از دیگر راه‌های جمع آوری اطلاعات از آن‌ها هنگامی می‌باشد که شیفت‌های کاری می‌خواهند تغییر پیدا کنند. کانترهای قابل ریست و کانترهای غیر قابل ریست دو نوع از کانترهای مکانیکی هستند. کانترهای غیر قابل ریست زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که با تاسیسات بسیار حساس رو به رو باشیم و قصد داشته باشیم از ایجاد تغییرات در نتایج جلوگیری نماییم.

▪️کانتر آتونیکس کد: CT6Y-1P4 چه ویژگی‌هایی دارد؟

کانتر آتونیکس کد: CT6Y-1P4 یکی از انواع کانترهای پر فروش آتونیکس می‌باشد. در ادامه به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های کانتر آتونیکس کد: CT6Y-1P4 اشاره شده است.

ویژگی‌های کانتر آتونیکس کد: CT6Y-1P4:

ــ منبع تغذیه: 100-240VAC~ 50/60Hz

ــ روش نمایش: LED

ــ روش عملیاتی: شمارنده: شمارش بالا، شمارش معکوس، شمارش بالا/پایین

ــ تایمر: شمارش کردن، شمارش معکوس

ــ ترمینال: ترمینال بلوک

ــ ساختار حفاظت: IP65

بهفرکو

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

مقالات مرتبط

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *