کابل و اتصال دهنده های آتونیکس

کابل و اتصال دهنده های آتونیکس

کابل و اتصال دهنده های آتونیکس

کابل ها و اتصال دهنده های آتونیکس باعث می‌شوند بتوانیم پیکربندی را بدون هیچ گونه مشکلی انجام دهیم. بلوک‌های ورودی و خروجی، کابل‌ها، اتصالات، کابل اتصال دهنده، جعبه اتصال، سوکت و سوئیچ Thumbwheel، کابل‌ها و اتصال دهنده‌های آتونیکس را تشکیل می‌دهند. در ادامه توضیحاتی مختصر در رابطه با هر یک از موارد ذکر شده ارائه خواهیم داد.

کابل و اتصال دهنده های آتونیکس
کابل ها و اتصال دهنده های آتونیکس

ــ بلوک‌های ورودی و خروجی:

هنگامی که قصد داشته باشیم دستگاه‌های مختلفی که در محیط‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند را با یکدیگر هماهنگ کنیم، میتوان از بلوک‌های ورودی و خروجی استفاده کرد. همچنین با استفاده از بلوک‌های ورودی و خروجی میتوان برای سیستم‌های ایده آل، پیکربندی کاملی ارائه داد.

ــ کابل‌ها:

یکی دیگر از محصولات آتونیکس که در دسته کابل‌ها و اتصال دهنده‌های آتونیکس قرار می‌گیرند، کابل‌های انتقالی اتصال دهنده آتونیکس هستند. این نوع از کابل‌ها را میتوان با انواع PLC، کنترلرها و یا انواع Servo به کار برد.

ــ اتصالات:

هنگامی که قصد داشته باشیم پیکربندی سیستم‌ها را با توجه به حسگرها انجام دهیم، میتوان از اتصال دهنده‌های حسگر آتونیکس استفاده کرد تا نصب آن‌ها با سهولت بیشتری انجام گیرد.

ــ کابل اتصال دهنده:

این نوع از کابل‌ها که در دسته کابل‌ها و اتصال دهنده‌های آتونیکس قرار می‌گیرند را میتوان با استفاده از دیگر محصولات آتونیکس مانند: سنسورهای فوتوالکتریک، انکودرها و سنسورهای نوع اتصال مجاورتی مورد استفاده قرار داد.

ــ جعبه اتصال:

با استفاده از جعبه‌های ترمینال سنسور میتوان ارتباط سنسورها را به صورت ساده‌تر ایجاد کرد. همچنین هنگامی که از جعبه ترمینال سنسور استفاده می‌شود، میتوان به علت انعطافی که در سنسورهای گوناگون به وجود می‌آید آن‌ها را در برنامه‌های گوناگون نصب نمود.

ــ سوکت:

استفاده از سوکت‌ها به همراه استفاده از دیگر محصولات آتونیکس مانند دستگاه‌های کنترل نوع پلاگین می‌باشد.

ــ سوئیچ Thumbwheel:

یکی دیگر از کابل‌ها و اتصال دهنده‌های آتونیکس، سوئیچ Thumbwheel می‌باشد. این نوع از سوئیچ‌ها علاوه بر اینکه عمر بالایی دارند، قابلیت اتصال به دستگاه‌های گوناگون را دارند و نصب آن‌ها بدون هیچ گونه مشکلی انجام می‌شود.

بهفرکو ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

مقالات مرتبط

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *