پالس میترهای آتونیکس

پالس میترهای آتونیکس

پالس میترهای آتونیکس چیست؟

پالس میترهای آتونیکس یک کنترلر می‌باشند که با به کار گیری آن‌ها میتوان سرعت دوران را مورد اندازه گیری قرار داد. همچنین پالس میترهای آتونیکس در اندازه‌گیری تعداد دور و تعداد پالس‌های ورودی در واحد زمان موثر هستند. به همین دلیل از آن‌ها در صنعت استفاده‌های فراوانی می‌شود.

پالس میترهای آتونیکس

به عنوان مثال:

هنگامی که قصد کنترل تعداد ضربه‌های دستگاه پرس را داشته باشیم و یا زمانی که بخواهیم قطعاتی که از خط تولید خارج می‌شوند را مورد شمارش قرار دهیم، میتوان از پالس میترهای آتونیکس استفاده کرد. همچنین با استفاده از پالس مترهای آتونیکس میتوان تعداد چرخش یک دستگاه چرخشی (روتاری) را مورد کنترل قرار داد.

ورودی پالس

ورودی پالس از نوع NPN یا PNP می‌باشد. بهتر است بدانید پالس مربعی یک سیگنال الکتریکی محسوب می‌شود و تولید پالس از طریق یک سنسور یا مولد صورت می‌گیرد. سنسورهای موثر در تولید پالس می‌توانند از نوع خازنی، القایی، نوری، فلومتر و یا انکودر باشند. پالس میترهای آتونیکس به حالت‌ها و مدهای عملکرد گوناگونی مجهز شده اند و همین عامل باعث شده است که حتی در سرعت‌های بالا، اندازه گیری دقیق و مطمئنی ارائه دهند.

عملکرد صحیح

در ماشین آلات صنعتی، نهایت و ماکزیمم سرعت از حد ثابت برخوردار می‌باشد. در اینگونه ماشین آلات که چرخش به وسیله موتور الکتریکی دارند، افزایش بهره وری و این که سرعت چرخش مورد کنترل قرار گیرد، مسئله‌ای مهم تلقی می‌شود. معنی این عبارت این است که باید به نحوه کنترل ماشین و موتور در وضعیت خاص آگاهی داشته باشیم. این آگاهی سبب می‌شود از عملکرد صحیح ماشین آلات صنعتی مطمئن شویم. با استفاده از پالس مترهای آتونیکس در سیستم‌های کنترل میتوان خروجی مد نظر ماشین‌ها را مورد کنترل، تنظیم و یا حفظ قرار داد.

همچنین :

به کار گیری پالس مترهای آتونیکس به منظور کنترل ماشین آلات در فرایندهای گوناگون اتوماسیون باعث افزایش بهره‌وری می‌شود.

انواع پالس میترهای آتونیکس:

این پالس ها به دو نوع کلی دیجیتال و آنالوگ تقسیم می‌شوند. تنوع مدل‌های ارائه شده پالس مترهای آتونیکس سبب شده که افراد با توجه به نیازهایی که دارند، بتوانند بهترین راه حل را انتخاب کنند و به رفع نیاز خود بپردازند.

پالس میترهای آتونیکس کاربردهای زیادی دارند که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

ــ پالس مترهای آتونیکس می‌توانند پالس‌هایی که سرعت بالایی دارند را مورد پذیرش قرار دهند.

ــ پالس میتر آتونیکس قابلیت گزینش ولتاژ تغذیه را دارد و می‌تواند سیگنال ورودی را انتخاب نماید.

ــ این نوع از محصولات آتونیکس می‌توانند برای مقادیری که مورد سنجش قرار گرفته‌اند، واحدهای گوناگونی را تعریف نمایند.

و در ادامه:

ــ عملکردی که داده‌ها دارند، توسط پالس میترهای آتونیکس مورد کنترل قرار می‌گیرد.

ــ همچنین تنظیم قفل و تنظیم زمان صفر از دیگر قابلیت‌های پالس میتر آتونیکس محسوب می‌شوند.

بازرگانی بهفر:

هم اکنون کمپانی آتونیکس به تولید و فروش مدل‌های گوناگونی از پالس میتر پرداخته است. بازرگانی بهفر، نمایندگی آتونیکس را بر عهده دارد و در پخش تجهیزات صنعتی مانند پالس میترها فعالیت دارد و می‌تواند آن‌ها را با قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

مقالات مرتبط

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *