تنظیم تایمر آبیاری و نکات مهم در تنظیم تایمر آبیاری خانگی

فروش آتونیکس

تنظیم تایمر

تنظیم تایمر آبیاری خانگی در مدل های آنالوگ و دیجیتال با یکدیگر متفاوت است. اما در چند مورد با یکدیگر مشترک هستند برای تنظیم شرایط زیر را در نظر بگیرید:

تنظیم فرکانس آبیاری:

فرکانس آبیاری، به برنامه تکرار شدنی آبیاری گل ها گفته می شود. می توانید برنامه را بر روی ۴۸ ساعت قرار دهید که به منزله آبیاری در هر دو روز یکبار است.

تنظیم زمان آبیاری: 

تنظیم زمان آبیاری با عبارت انگلیسی Run Time نمایش داده می شود. این مدت زمان با توجه به نوع گیاهان و نیاز آنها به آبیاری تنظیم می‌شود؛ مثلاً هر ۱۰ دقیقه یا ۵ دقیقه یک بار، آبیاری انجام شود.

** با توجه به برنامه آبیاری که به تایمر آبیاری خانگی می‌دهید می‌توانید از حداقل ۶ ساعت تا یک هفته برنامه زمانبندی را تنظیم کنید. اگر قصد دارید به صورت دستی، گل ها را آبیاری کنید، تنظیم زمان آبیاری را روی حالت خاموش بگذارید. پس از این که آبیاری دستی کامل شد، مجدداً تایمر را روشن کنید.

**کار کردن با تایمر دیجیتال، پیشرفته تر است. شما هم زمان دستگاه را تنظیم می کنید و دقیقاً مشخص می کنید که از چه زمانی آبیاری انجام شود و چه زمانی پایان پیدا کند. یک تایمر آبیاری دیجیتال مجهز به دکمه های مخصوص برای تنظیم فرکانس آبیاری و مدت زمان آن است.

**تایمر آبیاری اوربیت از این نوع تایمرها می باشد؛ یک صفحه مدرج دارد و دکمه هایی که شما بتوانید موارد را تنظیم کنید. همچنین برای این مدل تایمر امکان تنظیم دستی وجود دارد.


 نکات مهم

برای استفاده از تایمر آبیاری آنالوگ یا دیجیتال و تنظیم آن به طور کلی نیاز دارید یک سری از نکات مهم و اصول و قوانین را رعایت کنید. این موارد را به صورت زیر به شما معرفی می کنیم:

  • باتری ها در تایمر آبیاری ممکن است هر سه یا چهار ماه، ضعیف ‌شوند و باید آنها را تعویض کنید. اگر باتری ها ضعیف باشند عملکرد تایمر کند می شود.
  • تایمرهای آبیاری خانگی برای فصل زمستان مناسب نیستند و در معرض یخ زدن قرار می گیرند. اگر این اتفاق بیفتد، قطعات ابزار دقیق و سنسورها آسیب می بینند.
  • برای هر یک از انواع تایمرهای آبیاری خانگی، یک محدوده دمایی مشخص شده است؛ دمای ورودی برای تایمر، حداکثر ۴۰ درجه سانتیگراد و حداقل ۳۰ درجه است. دمای بیش از حد گرم و بیش از حد سرد برای تایمر و گیاهان ضرر دارد.
  • شیر آب و شیر مخزن تایمر باید باز باشد.
  • مقدار فشار در هر مدل از تایمرها  متفاوت است و هر کدام، طراحی خاص خود را دارند، بنابراین تنظیم فشار بسیار مهم است. اگر فشار بیش از حد افزایش پیدا کند، به نظر می رسد هم به گیاهان و هم به اجزای تایمر آسیب وارد می شود.
  • زمان تایمر آبیاری را باید بر روی ساعت قبل از ظهر یا بعد از ظهر تنظیم کنید. به این ترتیب برنامه ریزی دقیق برای آبیاری خواهید داشت.

نمایندگی آتونیکس– بازرگانی بهفر

با افتخار شرکت بازرگانی بهفربه عنوان نمایندگی آتونیکس، امرون و یاسکاوا در ایران آماده ارائه بهترین محصولات و با کیفیت ترین محصولات از جمله  سنسورهای آتونیکس ، ترموستات آتونیکس، چشم الکترونیک آتونیکس، تایمر اتونیکس، شمارنده آتونیکس، پنل متر آتونیکس و… در سراسر کشور می باشد.

مقالات مرتبط

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *