سوئیچ های کنترل آتونیکس

سوئیچ های کنترل آتونیکس یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه تولید محصولات برقی است و موفق به تولید بیش از 6 هزار نوع محصول در زمینه‌های گوناگون شده است. سوئیچ‌های کنترل آتونیکس از محصولات پرفروش این شرکت محسوب می‌شوند که می‌توانند علاوه بر دوام بالایی که دارند، افزایش کارایی کنترل وسایلی که در حوزه صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند را به همراه داشته باشند.

ــ‌ کلیدهای فشاری:

یکی از سوئیچ‌های کنترل آتونیکس، کلیدهای فشاری هستند. از کلیدهای فشاری در زمینه‌های مختلفی استفاده می‌شود. به عنوان مثال نمیتوان اهمیت آن‌ها را در ابزار ماشین نادیده گرفت. همچنین در دستگاه‌های صنعتی و بورد توزیع کننده برای اینکه بتوانند عملیات را به درستی انجام دهند باید از این نوع از کلیدها به عنوان کلیدهای مدار کنترلی استفاده نمایند.

ــ کلیدهای انتخاب وضعیت:

کلیدهای انتخاب وضعیت به عنوان سوئیچ های کنترل آتونیکس شناخته می‌شوند. این نوع از کلیدها، کلیدهای قابل تبدیل هستند که با به کارگیری آن‌ها میتوان کاربردهای مورد استفاده تبدیلات خودکار و دستی را کنترل کرد. همچنین با استفاده از کلیدهای انتخاب وضعیت میتوان به نشان دهندگی بینائی پرداخت.

ــ کلیدهای انتخابی قفل شو:

کلیدهای انتخابی قفل شو از دیگرسوئیچ های کنترل آتونیکس محسوب می‌شوند که میتوان با استفاده از آن‌ها کاربرد کلید را بهینه کرد و همچنین هنگامی که از آن‌ها استفاده می‌شود، وضعیت ایمن به وجود خواهد آمد و میتوان کنترل امنیتی را به شکل کلید تغییر وضعیت با استفاده از آن‌ها به دست آورد.

ــ کلیدهای اضطراری:

هنگامی که قصد انجام فعالیت‌های کنترلی مختلف را داشته باشیم به منظور جلوگیری از موقعیت‌های اضطراری میتوان از کلیدهای اضطراری که جز سوئیچ‌های کنترل آتونیکس محسوب می‌شوند، استفاده کرد. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که برگشت کلیدهای اضطراری به صورت دستی است.

ــ آژیرهای صوتی:

آژیر وضعیت که با نام زنگ وضعیت نیز شناخته می‌شود، می‌تواند با استفاده از صداهایی که منتشر می‌کند ما را از وضعیت صورت گرفته آگاه نماید.

ــ چراغ‌های راهنما:

لامپ‌ها یا چراغ‌های راهنما جز منابع نوری محسوب می‌شوند که با استفاده از آن‌ها میتوان به نشان دادن و مشخص کردن چشمی کنترل مختلف پرداخت و یا در جریان وضعیت عملیات کاربردها قرار گرفت.

ــ وسایل کمکی:

با استفاده از وسایل کمکی میتوان کلیدهای کنترلی را به یکدیگر متصل کرد و یا آن‌ها را از یکدیگر جدا نمود. همچنین وسایل کمکی برای نصب کلیدهای کنترلی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. قطعات کمکی اجزای گوناگونی را از جمله بلوک کنتاکت، پوشش محافظ کلید اضطراری، درپوش ضد آب و … را در بر گرفته است.

بهفرکو ما را در اینستاگرام دنبال کنید

مقالات مرتبط

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *