سنسور مقاومتی دما RTD

سنسور آتونیکس

سنسور مقاومتی دما دارای یک مقاومت است که مقدار مقاومت بر اساس تغییر دما تغییر می‌کند. این سنسورها سالها است که در آزمایشگاه ها و تولیدات صنعتی استفاده می شود؛ و به عنوان سنسورهای با دقت بالا و پایداری شناخته می‌شوند. سنسور دما از سنسورهای خطی اندازه گیری است. بیشتر عناصر های استفاده شده در RTD به صورت یک سیم که به دوره یک هسته سرامیکی یا شیشه ای پیچیده شده است تشکیل می‌شود. شکنندگی المنت بسیار بالاست و به همین دلیل درون یک غلاف محافظ قرار داده می‌شود.

مزیت‌های RTD

سنسورهایRTD از دقیق ترین سنسورهای حرارتی در بازار است. این سنسور در دقت، پایداری و تکرار پذیری بسیار عالی است. RTDها در برابر نویزها مقاوم هستند این روی در محیط‌های صنعتی به خصوص در کنار ژنراتورها، موتور ها و دیگر ابزارهای ولتاژ بالا استفاده می‌شوند.

انواع RTD

سنسور مقاومتی دما بسته به نوع آلیاژ یا فلزی که از آن ساخته می شود میزان مقاومت المان حسگر تغییر می‌کند. مرسوم ترین نوع RTD از جنس پلاتین ساخته می‌شود .

پیکربندی RTD

سنسور مقاومتی دما RTD به صورت دو سیم، سه سیم و چهار سیم در فروشگاه ها به فروش می‌رسد. نوع دو سیم به دلیل مقاومت مسیر دارای خطای بالایی است؛ سه سیم خطای کمتر و چهار سیم به کلی مقاوم به مسیر انتقال را حذف کرده است .

استانداردهای RTD


۱-پلاتینیوم (پرکاربرد ترین و دقیق ترین) ۲-نیکل
۳- مس
۴-بالکو( کم استفاده)
۵-تنگستن (کم استفاده).

نمایندگی آتونیکس– بازرگانی بهفر

با افتخار شرکت بازرگانی بهفربه عنوان نمایندگی آتونیکس، امرون و یاسکاوا در ایران آماده ارائه بهترین محصولات و با کیفیت ترین محصولات از جمله  سنسورهای آتونیکس ، ترموستات آتونیکس، چشم الکترونیک آتونیکس، تایمر اتونیکس، شمارنده آتونیکس، پنل متر آتونیکس و… در سراسر کشور می باشد.

مقالات مرتبط

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *