فروش آتونیکس

سنسور فتوالکتریک نوعی ابزار برای تشخیص موقعیت است. این سنسور از پرتو نور برای عملکرد خود استفاده می کند. پرتو نور توسط شی مورد نظر یا منعکس می شود یا قطع می گردد .این سنسورها دارای منبع نور، یک گیرنده برای دریافت نور ارسالی و مدارات الکتریکی برای تقویت سیگنال دریافتی و انتقال آن به مدار کنترلی است. گاهی این سنسورها در فضای گرد و غبار یا دود و رطوبت نصب می شود که در این شرایط سنسور نیاز به ارسال نور قوی تر است.
کاربرد سنسور های فتو الکتریک
۱-اتوماسیون کارخانجات
۲- تشخیص بطری های خالی و شفاف
۳-نوار نقاله ها
۴- گیت ها و درهای ورودی ( در ساختمان ها)

ویژگی های سنسور فتو الکتریک

۱-نیازی به تماس با اشیا ندارد
۲-سرعت پاسخ دهی بالا ( کمتر از یک میلی ثانیه)
۳-توانایی تشخیص اشیا و موارد مختلف ۴-توانایی تشخیص اجسام از فواصل دور

سنسورهای فتو الکتریک به سه دسته تقسیم می شوند


۱- روش پرتو کامل : این نوع سنسور ها دارای یک فرستنده و گیرنده هستند. نور ارسال شده توسط فرستنده در محیط پخش می‌شود و اگر به مانعی برخورد کنند نور قطع شده و خروجی تغییر وضعیت می دهند.
۲-روش بازتابی: در این روش سنسور دارای یک بازتاب کننده نور است و فرستنده و گیرنده در یک طرف و بازتاب کننده روبروی آن قرار دارد. این بازتاب کننده نور ارسالی را از فرستنده دریافت می‌کند و به گیرنده بازتاب می‌دهد.
۳- روش انتشار :در این حالت فقط گیرنده و فرستنده وجود دارد که هر دو در یک طرف نصب می شوند و شی مانند بازتاب کننده عمل می‌کند و به این ترتیب نور از طرف فرستنده ارسال می‌شود اگر شی در مقابل این نور قرار بگیرد بازتاب‌هایی از آن در فضا منتشر می‌شود که بخشی از این بازتاب ها به گیرنده می رسد.

طراحی و ساختمان سنسور فتوالکتریک

سنسور فتو الکتریک از ساختار داخلی ساده برخوردار هستند اساساً هر سنسور فتوالکتریک از سه جزء تشکیل می‌شود.

۱-فرستنده: امروز این سنسورها با نورهای LED نیمه هادی کار می‌کنند. نوری که از سنسور فرستاده می‌شود از نوع داده های قطار پالس است. استفاده از الگوریتم پالسی مشخص به سنسور این امکان را می‌دهد که بین نور ارسالی از نور سنسور و نور های محیطی مانند نور خورشید تمایز قائل شود.

۲- گیرند :گیرنده ها معمولا نوعی ترانزیستور است که می تواند نور را تشخیص دهد وبه یک سیگنال آنالوگ کوچک تبدیل کند.
۳-بخش خروجی: مدار خروجی سیگنال دریافتی از گیرنده را به سیگنال OFF/ON تقویت شده تبدیل می‌کند تا بتوانیم از سیگنال های تقویت شده در شمارنده و تایمر ها و یا کاربردهای دیگر استفاده کنیم.

نمایندگی آتونیکس– بازرگانی بهفر

با افتخار شرکت بازرگانی بهفربه عنوان نمایندگی آتونیکس ،امرون ویاسکاوا در ایران آماده ی ارائه بهترین محصولات وباکیفیت ترین سنسورهای آتونیکس ، ترموستات آتونیکس، چشم الکترونیک آتونیکس، تایمر اتونیکس، شمارنده آتونیکس، پنل متر آتونیکس و… در سراسر کشور می باشد.

مقالات مرتبط

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *