سنسور خازنی آتونیکس

نمایندگی آتونیکس

سنسور خازنی آتونیکس یکی دیگر از زیرمجموعه‌های سنسورهای غیر تماسی است. این سنسور ها غالباً به غیر فلز ها حساس هستند و بدون کنتاکت الکتریکی می باشند.عموما برای عملکرد صحیح کنترلر ها در مراکز و پلنت های صنعتی و کارخانجات نیاز به اطلاعات ورودی صحیح از آن هدف تحت کنترل وجود دارد.

کنترلرباید بتوانند با دریافت اطلاعات مذکور بهترین تصمیم را جهت حداکثر بازدهی و نیز کاهش مصرف انرژی تجدید ناپذیر انجام دهد. سنسورها یا همان حسگر ها یکی از بهترین تجهیزات درجهت دادن اطلاعات ورودی به کنترلر ها می باشند.

سنسور خازنی


سنسورهای خازنی شباهت‌های زیادی با سنسورهای القایی دارند .بااین تفاوت که سنسورهای القایی فقط و فقط می توانند با ایجاد میدان مغناطیسی مواد فلزی را تشخیص دهند ؛اما سنسور خازنی آتونیکس علاوه بر مواد فلزی موادی از قبیل کاغذ، پلاستیک، شیشه، پارچه، مایعات و … تشخیص دهند.
علاوه بر موارد یاد شده سنسور خازنی آتونیکس می‌تواند سطح مخازن با محتویات پودر و یا مایعات پر شده را کنترل کند و مواد موجود را به عنوان یک پالس برای کنترل وضعیت برنامه ماشین آلات صنعتی به شمارنده ها برای آشکارسازی ارسال کند.

کاربرد سنسورهای خازنی

۱-قابلیت تشخیص وجود مایع در لوله کشی و شیلنگ های پلاستیکی .
۲-قابلیت کنترل سطح برای جامدات توده ای( گرانول ها ،قرصها، پلیت ها) و محیط های مایع .
۳- قابلیت چک برای حضور مواد پلاستیکی ،کاغذ ،شیشه ،چوب.

نمایندگی آتونیکس– بازرگانی بهفر

با افتخار شرکت بازرگانی بهفربه عنوان نمایندگی آتونیکس ، امرون ویاسکاوا در ایران آماده ی ارائه بهترین محصولات وباکیفیت ترین سنسورهای آتونیکس ، ترموستات آتونیکس، چشم الکترونیک آتونیکس، تایمر اتونیکس، شمارنده آتونیکس، پنل متر آتونیکس و… در سراسر کشور می باشد.

مقالات مرتبط

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *