فروش آتونیکس

سنسور بیوالکتریک ابزاری است که به اندازه گیری مستقیم ترکیب آزمایشی در نمونه به کار می رود .بیوسنسورها برپایه مواد بیولوژیکی گستره وسیعی از کاربردها نظیر صنایع دارویی،علوم محیطی، صنایع غذایی ، صنایع نظامی بخصوص شاخهBiowar و …را شامل می‌شود.در حالت مطلوب چنین ابزاری قادر به پاسخگویی پیوسته و برگشت پذیر است و نبایدبه نمونه آسیب برساند. استفاده از نانو مواد ها حساسیت سیستم را به طور قابل توجهی افزایش می دهند. توسعه در بیوسنسورها در سال ۱۹۵۰ با ساخت الکترود اکسیژن توسط لی لند کلارک در سین سینا تی آمریکا برای اندازه گیری غلظت اکسیژن حل شده در خون آغاز شد. به طور کلی یک بیوسنسور شامل یک سیستم بیولوژیکی نظیر یک دسته سلول یا یک آنتی بادی ،یک آنزیم و یک وسیله اندازه گیری است.

مزیت های بیوسنسورها

۱- مبنای کار آنها بر اساس سیستم بیولوژیکی ایستا تعبیه شده در خود آنهاست و در نتیجه اثرات جانبی بر سایر بافتها را ندارند.
۲- مولکولهای غیرقطبی زیادی در ارگانهای زنده شکل می‌گیرند که به بیشتر سیستم های موجود اندازه گیری پاسخ نمی‌دهند بیوسنسور ها می توانند این پاسخ ها را دریافت کنند.
۳- کنترل پیوسته و بسیار سریع فعالیتهای متابولیسمی توسط این سنسورها امکان پذیر است .

سنسور تشخیص حرکت بدن انسان و کاربرد آن

همانگونه که می دانید امروزه استفاده از سنسورهای تشخیص حرکت بدن رونق بسیار بالایی پیدا کرده است. سنسور بیوالکتریک تشخیص حرکت بدن مادون قرمز نسبت به نور مادون قرمز حساس بوده و با اشخاص و یا اجسام گرمی که از خود نور مادون قرمز ساطع می‌کنند تحریک می‌شوند .طول موج های مختلف برای درجه حرارت ها متفاوت است. کاری که این سنسور انجام می دهند این است که امواج رنج بدن انسان را دریافت نماید به دلیل اندازه فوق العاده کوچک و کار با توان پایین به میزان زیادی در قابلیت تشخیص خودکار حرکت تجهیزات الکترونیکی مختلف به ویژه محصولات کنترل خودکار تغذیه ی با باتری استفاده می شود. کاربرد این سنسورها در مسائل امنیتی ،در مسائل مربوط به بهینه سازی مصرف انرژی و دزدگیر ها بسیار مفید است.

جمع بندی آخر

بیوسنسورها یا نانوبیوسنسور به دلیل برخورداری از سطح وسیع تثبیت نمونه کارایی و حساسیت بالایی دارند. با کاهش اندازه بیوسنسور و نیاز بسیار کم نمونه که حاصل استفاده از ساختارهای نانو است امکان طراحی بیوچیپ ها تجمیع یافته شده است. این سیستم ها برای کاربردهای پزشکی بسیار اهمیت دارد و تمام اجزای لازم جهت ارائه نمونه حسگری و داده پردازی در آنها جمع شده است .به طور کلی امکانات نیز همزمان چندین آنالیت در یک نمونه و در نتیجه امکان تشخیص دقیق و سریع را فراهم می‌آورد.

نمایندگی آتونیکس– بازرگانی بهفر

با افتخار شرکت بازرگانی بهفربه عنوان نمایندگی آتونیکس، امرون و یاسکاوا در ایران آماده ارائه بهترین محصولات و با کیفیت ترین محصولات از جمله  سنسورهای آتونیکس ، ترموستات آتونیکس، چشم الکترونیک آتونیکس، تایمر اتونیکس، شمارنده آتونیکس، پنل متر آتونیکس و… در سراسر کشور می باشد.

مقالات مرتبط

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *