سنسور آتونیکس PR08-2DP

سنسور آتونیکس PR08-2DP

سنسور آتونیکس PR08-2DP

شرکت آتونیکس کره جنوبی یکی از مطرح ترین شرکت های تولید کننده حسگرهای مورد استفاده در دستگاه های صنعتی در سرتاسر دنیا است. در اینجا، ضمن توضیح تفاوت سنسورهای خازنی و القایی، به معرفی حسگرهای القایی سری PR آتونیکس می پردازیم و در رابطه با ویژگی های سنسور آتونیکس PR08-2DP صحبت خواهیم کرد.

تفاوت حسگرهای القایی و حسگرهای خازنی

حسگرهای القایی از یک میدان مغناطیسی برای شناسایی اجسام استفاده می کنند ولی حسگرهای خازنی برای این کار از میدان الکتریکی استفاده می نمایند. برای اینکه حسگر القایی بتواند شیئی را شناسایی کند، آن شیء باید رسانا باشد. بنابراین، حسگرهای القایی تنها می توانند اجسام فلزی را شناسایی نمایند. برای اینکه یک حسگر خازنی بتواند یک شیء را شناسایی کند، آن شیء باید یک ماده دی الکتریک یا یک شیء رسانا باشد. بنابراین، حسگرهای خازنی، هم اشیاء فلزی و هم اشیاء غیرفلزی را شناسایی می کنند.

معرفی حسگرهای سری PR آتونیکس

سنسور آتونیکس مدل PR08-2DP

این سنسورها، مجموعه ای از حسگرهای مجاورتی استوانه ای برند آتونیکس هستند. سنسورهای آتونیکس سری PR دارای مقاوم بسیار عالی به نویز بوده و دارای یک IC هستند که توسط خود برند آتونیکس تولید می شود. انواع بسیار زیادی از سنسورهای سری PR آتونیکس وجود دارد که در هر جایی که حسگر مجاورتی مورد نیاز باشد، قابل استفاده هستند و در ابعاد و فواصل تشخیصی متنوعی تولید می شوند.

همه انواع سنسورهای سری PR دارای مدار حفاظت در مقابل نوسانات برق و انواع ۳ سیمی این سنسورها دارای مدار حفاظتی قطبیت معکوس هستند. نوع DC حسگرهای سری PR به غیر از مدل 08، مجهز به مدارحفاظت جریان بیش از حد می باشند. ساختار حفاظتی این حسگرها مطابق با استاندارد IEC از نوع IP67 است و عمری طولانی و عملکردی مطمئن دارند. تمانی این حسگرها که صرفا به فلزات حساس می باشند، مجهز به لامپ قرمز LED هستند که روشن بودن سنسور را نشان می دهد.

سنسور آتونیکس PR08-2DP

سنسور آتونیکس مدل PR08-2DP

حسگر القایی مجاوری آتونیکس مدل PR08-2DP، یک سنسور ۳ سیمی M8 سر گرد بدون غلاف است که خروجی سیگنال آن از نوع PNP می باشد.

ولتاژ عملکردی این سنسور القایی بین ۱۰ تا ۳۰ ولت بوده می تواند با سر حسگر دارای اندازه M8، اجسام صرفا  فلزی را از فاصله ۲ میلی متری شناسایی کند. خروجی این سنسور، از نوع PNP سه خطی است که در حالت عادی، باز می باشد. فرکانس سیگنال خروجی، ۱ کیلوهرتز است.

میزان جریان سیگنا خروجی

حداکثر جریان سیگنال خروجی سنسور آتونیکس PR08-2DP حدود ۲۰۰ میلی آمپر است و می توان فاصله تشخیصی آن را در محدوده ۰ تا ۴/۱ میلی متر تنظیم کرد.

محدوده دمای عملکردی ۲۵- تا ۷۰+ و محدوده رطوبت عملکردی ۹۵ تا ۳۵ درصد می باشد. وزن این سنسور ۶۴  گرم و جنس آن از برنج است. هدف تشخیصی استاندارد سنسور مدل PR08-2DP آتونیکس، یک جسم آهنی با ابعاد ۸ در ۸ در ۱ میلی متر می باشد.

بهفرکو ما را در اینستاگرام دنبال کنید

مقالات مرتبط

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *