سنسور آتونیکس مدل CR18-8DP

سنسور آتونیکس

سنسور آتونیکس مدل CR18-8DP

شرکت آتونیکس یک شرکت کره ای است که ابزراهایی مثل سنسورها، کنترلرها، دستگاه های حرکتی، دستگاه های اندازه گیری، دستگاه های های نشانه گذاری لیزری، سیستم های اتصالی و … برای خودکارسازی سیستم ها تولید می کند و در سرتاسر دنیا شناخته شده می باشد ما میخوایم در اینجا به بررسی سنسور آتونیکس مدل CR18-8DP بپردازیم.

حسگرهای سری CR آتونیکس

این سری حسگر آتونیکس، حسگرهای مجاورتی خازنی استوانه ای هستند و می توانند هر ماده دارای خواص دی الکتریک را از هوا تشخیص دهند. این حسگرها می توانند مواد رسانا و نارسانا شامل آهن، سنگ، پلاستیک، آب و … را شناسایی کنند.

حسگرهای سری CR مثل سنسور آتونیکس مدل CR18-8DP مجهز به یک دستگاه تنظیم کننده داخلی هستند که می توان با استفاد از آن، فاصله شناسایی را مشخص کرد و بنابراین این حسگرها، برای استفاده در محیط های مختلف، مناسب می باشند. حسگرهای سری CR اتونیکس در دو نوع ۳ سیمی DC و ۲ سیمی AC تولید می شوند.

این حسگرها مجهز به مدار حفاظت در مقابل نوسانات الکتریکی، مدار حفاظت قطبیت معکوس، کنترل موقعیتی و تنظمیات محیطی متنوع می باشند.

مشخصات کلیدی حسگرهای آتونیکس سری CR

  • طول عمر بالا
  • نشانگر عملکردی (چراغ LED قرمز)
  • مناسب برای حفاظت سطحی کنترل موقعیت

سنسور آتونیکس مدل CR18-8DP

سنسور آتونیکس

این سنسور آتونیکس از سری CR، از نوع سه سیمی DC است و ولتاژ آن ۱۲ تا ۲۴ ولت می باشد. سطح حسگر سنسور آتونیکس مدل CR18-8DP دارای اندازه M18 است و می تواند از فاصله ۸ میلیمتری، اجسام را شناسایی کند. فاصله شناسایی را می توان بین ۰ تا ۶/۵ میلی متر نیز تنظیم کرد. هیستسرزیس این سنسور حداکثر، ۲٪ فاصله شناسایی است.

هدف استاندارد این حسگر آتونیکس، یک قطعه آهنی با ابعاد ۵۰ در ۵۰ در ۱ میلی متر می باشد. فرکانس سیگنال این سنسور ۶۰ هرتز و حداکثر شدت جریان مصرفی اش، ۱۵ میلی آمپر و ولتاژ باقیمانده آن ۵/۱ ولت است و می تواند خروجی کنترلی با حداکثر شدت جریان ۲۰۰ میلی آمپر فرآهم بیاورد. ساختار حفاظتی این حسگر از نوع IP66 و مقاومت عایق بندی آن حداقل ۵۰ مگا اهم است.

سنسور آتونیکس مدل CR18-8DP از جنس پلی آمید ۶ است و می تواند در رطوبت ۳۵ تا ۹۵ درصد و دمای ۲۵- تا ۷۰+ درجه سانتی گراد، به خوبی عمل کند. وزن این حسگر تقریبا ۸۸ گرم است.

این حسگر آتونیکس می تواند علاوه بر شناسایی اجسام از فاصله ۸ میلی متری، شوک دارای شتاب ۵۰۰ متر بر ثانیه مربع را در سه محور X، Y و Z را تا سه بار شناسایی کند.

مقالات مرتبط

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *