سنسورهای لیزری

سنسور آتونیکس

سنسور لیزری یک قطعه الکترونیکی است که برای تشخیص یا موقعیت یابی اجسام استفاده می‌شود. به دلیل قابلیت های منحصر به فردی که این نوع از سنسورها دارند از آنها درکاربردهای مختلفی استفاده می شوند. سنسورهای لیزری جزو یکی از دقیق ترین وسایل ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی هستند. این سنسورها توانایی تولید پالس های کوتاه با نرخ تکرار بالا و در صورت تقویت را دارند.

این ویژگی سبب می شود تا نور لیزر مساحت بیشتری را طی کند. سنسور های لیزری شکل های متفاوت دارند. بعضی از سنسورها حضور یا عدم حضور را تشخیص می دهند و برخی فاصله ها را اندازه گیری می کند.سنسور ها در انواع گوناگون با خروجی دیجیتال یا آنالوگ تقسیم و دسته بندی می گردند.

سنسورلیزری برای اندازه گیری فاصله ها

این سنسورها از یک پرتو نور باریک متمرکز استفاده می‌‌کنند و فاصله تا هدف را اندازه گیری می نمایند. این نوع از سنسورهای لیزری قابلیت تشخیص فاصله هر جسم جامد را دارند و سیگنال تولیدی را متناسب با هدف ایجاد می‌کنند. به دلیل دارا بودن سیگنال خروجی بسیار دقیق و بالا و همچنین وضوح عالی در دستگاه های کنترل کننده صنعتی مانند plc استفاده می‌شوند.

سنسورلیزری مبتنی بر تکنولوژی CMOS

این نوع سنسور های لیزری با استفاده از بازتاب، فاصله جسم را تعیین می کنند. اما از حسگرهای لیزری مبتنی بر تکنولوژی پالسی با اندازه‌گیری دقیق زمان رفت و برگشت منبع نور ،فاصله جسم را مشخص می‌کنند. این سنسور به دلیل دارا بودن نور متمرکز قادر است در محیط آلوده و گرد و غبار، فواصل دور و اشیای کوچک را نیز اندازه گیری کند.

نمایندگی آتونیکس– بازرگانی بهفر

با افتخار شرکت بازرگانی بهفربه عنوان نمایندگی آتونیکس، امرون و یاسکاوا در ایران آماده ارائه بهترین محصولات و با کیفیت ترین محصولات از جمله  سنسورهای آتونیکس ، ترموستات آتونیکس، چشم الکترونیک آتونیکس، تایمر اتونیکس، شمارنده آتونیکس، پنل متر آتونیکس و… در سراسر کشور می باشد.

مقالات مرتبط

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *