سنسور القایی آتونیکس

نمایندگی آتونیکس

سنسور القایی آتونیکس یکی از مجموعه سنسور های غیر تماسی است. مبنای کار این نوع سنسور میدان های مغناطیسی است.سنسورهای القایی همانند سنسور خازنی با استفاده از یک نوسان ساز عمل می کنند. البته با این تفاوت که حتما باید وسیله مورد کنترل، فلزی بوده تا با نزدیک شدن به آن و متقابلا با تغییر میدان مغناطیسی نوسان ساز باعث تغییرات در دامنه خروجی آن شود.یکی از قسمت های اساسی سنسور القایی آتونیکس ،اسیلاتور یا فرکانس بالا می باشد. قطعات فلزی می‌توانند آن را تحت تاثیر قرار دهند .در صورتی که یک قطعه فلزی به آن نزدیک شود جریان های گردابی در قطعه به وجود می‌آیند و باعث می‌شود انرژی میدان جذب شود. این تغییر باعث صدور فرمان از طریق کنترلربه مثلاً کانتر گردیده و می‌تواند تعداد بطری های فلزی را بشمارند .

سنسورالقایی

از کاربردهای دیگرآن می‌توان به شمارش تعداد ماشینها در یک پارکینگ و یا تعداد قوطی های فلزی نوشابه در کارخانه های مختلف نام برد. از ویژگی‌های مفید این سنسور استفاده در فضاهای کثیف و نسبتاً آلوده و یا مرطوب است. چرا که این موارد بر روی میدان مغناطیسی بی‌تأثیر بوده که این هم می تواند بسیار کمک کننده در محیط های مذکور باشد. سنسورهای القایی از سه طبقه تشکیل شده اند که عبارتند از اسیلاتور، اشمیت تریگر، تقویت خروج

کاربرد سنسور القایی در صنعت

1-می توان سرعت را مورد اندازه گیری و کنترل قرار دهند و حرکت های مکانیکی را آشکار کند .

2-قسمت فلزی قطعات را می توانند جدا سازی کنند.

3- فاصله از قطعه را می تواند مورد اندازه گیری قرار دهند.

4-قطعات فلزی شکسته دستگاه‌های مختلف صنعتی را می توانند تشخیص دهند .

5-این قابلیت تشخیص هرنوع تغییری که در دندانه چرخ دنده های فلزی به وجود می‌آید را آشکار کنند.

6-ضخامت قطعات فلزی را می تواند مورد اندازه گیری قرار دهند.

7-قطعاتی که ابعاد مختلف دارند می توانند از هم جدا کنند.

نمایندگی آتونیکس– بازرگانی بهفر

با افتخار شرکت بازرگانی بهفربه عنوان نمایندگی آتونیکس ، امرون ویاسکاوادر ایران آماده ی ارائه بهترین محصولات وباکیفیت ترین سنسورهای آتونیکس ، ترموستات آتونیکس، چشم الکترونیک آتونیکس، تایمر اتونیکس، شمارنده آتونیکس، پنل متر آتونیکس و… در سراسر کشور می باشد.

مقالات مرتبط

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *