تقسیم بندی تایمر آبیاری خانگی از نظر سیستم کنترل کننده

فروش آتونیکس

 تایمر آبیاری با کنترل اتوماتیک:

یکی از انواع تایمر آبیاری خانگی ، تایمرهایی هستند که به صورت اتوماتیک کنترل می شوند. به این ترتیب شما معین می کنید که چه زمانی و با چه مقداری، آبیاری گیاهان انجام شود. سیستم آبیاری اربیت و آبیاری آکوا، دو برند از این مدل هستند.

تایمر آبیاری با کنترل هوشمند:

اولین دسته از سیستم آبیاری، مجهز به کنترل کننده سیستم هوشمند است. سیستم هوشمند، فناوری پیشرفته ای دارد. این فناوری با توجه به تغییرات نور خورشید، دما و رطوبت، تشخیص می دهد که چه زمانی برای آبیاری گیاهان مناسب است. کنترل کننده های هوشمند مجهز به سنسورهای پیشرفته هستند.

 تایمر آبیاری دیجیتال و آنالوگ چیست؟

دسته بندی دیگر برای انواع تایمر آبیاری معرفی شده است. تایمرهای دیجیتال و آنالوگ برای این کار پیشنهاد می شوند. تایمر آبیاری دیجیتال یک صفحه نمایشگر دیجیتالی دارد که برنامه زمان بندی روی آن مشاهده می‌شود. شما با استفاده از تایمر دیجیتال، اطلاعاتی نظیر مصرف آب و آخرین زمان آبیاری را مشاهده می کنید. بهترین نوع تایمر آبیاری دیجیتال تایمر اوربیت است.

دسته دیگر شامل تایمر آبیاری آنالوگ می باشد. تایمر آبیاری آنالوگ با استفاده از ابزارهای فیزیکی نظیر پیچ تنظیم می شود. به این ترتیب، مدت زمان آبیاری را می توانید تنظیم کنید. تایمر آبیاری آکوا یک تایمر آنالوگ است.

 انتخاب انواع تایمر آبیاری

 برای انتخاب و خرید یکی از انواع تایمر آبیاری دو مدل پیش رو دارید؛ در مدل اول که شامل یک خروجی است، شما یک برنامه برای آبیاری گیاهان در نظر می گیرید، اما در مدل تایمر دو خروجی، در حقیقت برنامه مجزا می توانید داشته باشید. یک برنامه برای آبیاری یک گیاه بخصوص و برنامه دیگر برای زمان متفاوت برای گیاه دوم تنظیم می شود.

نصب تایمر آبیاری قطره ای خانگی و شیوه کار با آن

برای نصب تایمر آبیاری قطره ای خانگی به این صورت عمل کنید:

  • ورودی آن را به ورودی آب متصل کنید. خروجی باید به سمت گلدان ها یا گیاهان هدایت شود. برخی از تجهیزات برای اتصال تایمر گلدان به کار می رود. برای هر تعداد گلدان که در نظر داشته باشید می‌توانید شیر آبیاری را نصب کنید.
  • تایمر آبیاری با باطری کار می کند و مصرف آن هم بسیار پایین است. باطری های یک و نیم ولتی تا سه ماه می توانند منبع انرژی تایمر را تامین نمایند.
  • پس از اینکه دستگاه را نصب کردید، باتری ها را در جای خود قرار دهید و دکمه روشن را فشار دهید. پس از ۳۰ ثانیه موتور به کار می ‌افتد. در این شرایط برنامه مورد نظر آبیاری را تنظیم کنید.

توجه داشته باشید که اگر هوا سرد باشد و امکان یخ زدگی برای تایمر وجود داشته باشد، حتماً دستگاه را خارج کنید. تایمر آبیاری برای فصل زمستان مناسب نیست.

نمایندگی آتونیکس– بازرگانی بهفر

با افتخار شرکت بازرگانی بهفربه عنوان نمایندگی آتونیکس، امرون و یاسکاوا در ایران آماده ارائه بهترین محصولات و با کیفیت ترین محصولات از جمله  سنسورهای آتونیکس ، ترموستات آتونیکس، چشم الکترونیک آتونیکس، تایمر اتونیکس، شمارنده آتونیکس، پنل متر آتونیکس و… در سراسر کشور می باشد.

مقالات مرتبط

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *