ترموستات آتونیکس

فروش آتونیکس

ترموستات چیست


ترموستات آتونیکس یک کنترل کننده الکتریکی خودکار است .معمولاً برای دستگاه‌های گرمایشی و سرمایشی استفاده می شود. با قطع و وصل دستگاه دمای محیط ثابت نگه داشته شود. هنگامی که درجه حرارت به نقطه تنظیم برسد ترموستات، مدار برق دستگاه را قطع می‌کند . وقتی دما بین۳تا۴ درجه از نقطه تنظیم شده پایین تربیاید به طور خودکار مدار را وصل می کند.ترموستات آتونیکس از انواع سنسور ها برای سنجش دما استفاده می کند .برای خرید ترموستات آتونیکس باید بدانید برای چه کاری می خواهید و با توجه به نیاز ،مدل آن را انتخاب نمایید .

انواع ترموستات


ترموستات ها به خاطر محل نصب، فصل سالی، رنج کاری ،نوع عملکرد و از نظر حرارت به انواع مختلف تقسیم می‌شود .از نظر رنج به بالای صفر وزیرصفر تقسیم می‌شود .از نظر محل نصب انواع مستغرق وجداری ، اتاقی و کانالی واز نظر عملکرد به انواع قطع و وصلی و تدریجی تقسیم‌بندی می‌شود. از نظر فصلی به تابستانی و زمستانی و دو فصل تقسیم می‌شود.


کاربرد انواع ترموستات


ترموستات آتونیکس بر اساس کاربرد به ترموستات آنالوگ و ترموستات دیجیتال تقسیم می شود.

ترموستات آنالوگ

ترموستات انولوگ یا همان الکترومکانیکی با استفاده از فرمان حسگر حرارتی به وسیله رابط مکانیکی به میکرو سوئیچ باعث قطع و وصل مدار الکتریکی می شود. این نوع از ترموستات ها دارای طول عمر بیشتری هستند ترموستات آنالوگ با دو نوع حسگر دما است. یک نوع آن شامل حسگر یا همان سنسور است و نوع دیگر بر اساس اصل انبساط مایع عمل می‌کند. و نوع ترموستات آنالوگ توسط انبساط کلید فنری عمل می‌کند که ترموستات بی متال نامیده می‌شود.


ترموستات دیجیتال الکترونیکی


این نوع ترموستات از سنسور دمایی فرمان دریافت می‌کند که توسط جریان الکترونیکی به رله مینیاتوری منتقل می کند .این کار باعث قطع و وصل جریان الکتریکی می‌شود. ترموستات آتونیکس الکترونیکی بسیار حساس بوده و به سرعت به تفاوت دما واکنش نشان می دهد .بعضی از ترموستات های الکتریکی قابلیت برنامه ریزی را دارند و برخی دیگر فاقد این قابلیت هستند. ترموستات های دیجیتال از مصرف بی‌رویه برق جلوگیری می کند و از فشارها و استهلاک به دستگاه می‌کاهد. این ترموستات ها را بر روی تابلو برق نصب می‌شود.از ترموستات دیجیتال برای کارگاه های صنعتی ،گلخانه ها، کارخانه ها و کارگاه های صنعتی و … برای تنظیم دما استفاده می‌شود.

نمایندگی آتونیکس– بازرگانی بهفر

با افتخار شرکت بازرگانی بهفربه عنوان نمایندگی آتونیکس، امرون و یاسکاوا در ایران آماده ارائه بهترین محصولات و با کیفیت ترین محصولات از جمله  سنسورهای آتونیکس ، ترموستات آتونیکس، چشم الکترونیک آتونیکس، تایمر اتونیکس، شمارنده آتونیکس، پنل متر آتونیکس و… در سراسر کشور می باشد.

مقالات مرتبط

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *