نمایندگی آتونیکس

تایمر صنعتی وسیله‌ای است که سیگنال های ورودی را دریافت می کند و پس از رسیدن به زمان مشخص که از قبل تعیین شده سیگنال خروجی را ارسال می‌کند. تایمر در صنعت های مختلف و کارهای اتوماسیونی به عنوان یک قطعه پرکاربرد است.

تایمر صنعتی در تابلوهای فرمان اتوماسیون ،زمان سنجی و راه اندازی خودکار دستگاه ها ،شروع و راه‌اندازی یک عملکرد به صورت خودکار و همچنین راه اندازی موتورهای الکتریکی سه فاز برای عبور از حالت ستاره به مثلث کاربرد دارد .

انواع تایمر


تایمر ها از نظر دسته بندی به دو دسته گروه دیجیتال و آنالوگ تقسیم می‌شوند.

تایمر آنالوگ :معمولاً زمانی که سپری شده است را نمایش نمی دهند. ولی از طریق یک اندیکاتور ( هشدار دهنده) وضعیت تایمر را (تایمر در حال شمردن زمان است یا اینکه تایمر عمل کرده است) را مشخص می کند .


تایمر دیجیتال: زمان در حال سپری شدن را نمایش داده و همچنین زمان پیش فرضی که برای تایمر تنظیم شده است را نمایش می دهند. در این نمونه از تایمرها تغییرات زمان را می‌توان مشاهده کرد.

تغذیه تایمر


شما برای استفاده از تایمر صنعتی بایستی به بخش تغذیه یک تایمر، یک ولتاژ مناسب برسانید. این ولتاژ در کاتالوگ هر محصول ذکر شده است. انتخاب کردن مشخصات فنی و ولتاژ مناسب برای یک تایمر وابستگی مستقیم به کار بردی که از تایمر انتظار داشته و توانی که در کار مان مورد استفاده قرار می گیرد دارد.

ساختمان داخلی تایمر

تایمر ها از نظر ساختمانی به سه گروه زیر تقسیم می شود


تایمر الکترونیکی:

تایمر های الکترونیکی برای تنظیم زمان های کمتر از ثانیه یا چندین ثانیه استفاده می شود. ساختمان تشکیل دهنده این نوع از تایمرها از مدار ها و آی سی های الکترونیکی استفاده می شود. مثلاً با آی سی ۵۵۵ شما می توانید ساده ترین نمونه از تایمر الکترونیکی را بسازید.


تایمر الکترومکانیکی :

تایمر صنعتی الکترومکانیکی یا موتوری با استفاده از چرخش دیسک های زائده دار که به یک موتور کوچک متصل است و برخورد زائده به میکروسوئیچ مقابل آن عمل می‌کند و تنظیم زمان را انجام می دهد. با توجه به دور ثابت موتور با چرخش پیچ تنظیم روی تایمر می توان فاصله زائده روی دیسک میکروسوئیچ را تنظیم کرد.


تایمر پنوماتیکی:

عملکرد ساختمانی این تایمرها با استفاده از خاصیت ذخیره سازی و فشردگی هوا است. زمان سنج شبیه تایمر موتوری است با این تفاوت که زمان سنج موتوری پس از تنظیم و وصل بوبین آن به ولتاژ شروع به کار می‌کند ولی زمان سنج پنوماتیکی پس از قطع بوبین آن از ولتاژ شروع به کار می‌کند. نمونه این تایمر بر روی کنتاکتور برای تغییر وضعیت حالت ستاره به مثلث استفاده می‌شود.

نمایندگی آتونیکس– بازرگانی بهفر

با افتخار شرکت بازرگانی بهفربه عنوان نمایندگی آتونیکس ، امرون ویاسکاوا در ایران آماده ی ارائه بهترین محصولات وباکیفیت ترین سنسورهای آتونیکس ، ترموستات آتونیکس، چشم الکترونیک آتونیکس، تایمر اتونیکس، شمارنده آتونیکس، پنل متر آتونیکس و… در سراسر کشور می باشد.

مقالات مرتبط

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *