تایمر آتونیکس در صنعت

تایمر آتونیکس در صنعت

( موارد استفاده تایمر آتونیکس در صنعت ) شمارنده ها و تایمرها از ابزارهای اصلی هستند که به طور گسترده در فرآیند اتوماسیون صنایع مختلف استفاده می شوند. آتونیکس (Autonics) طیف گسترده ای از شمارنده ها و تایمرهای صنعتی را ارائه می دهد که وظیفه طراحی؛ ساخت و تست آنهارا مطابق با استاندارد و رتبه جهانی به عهده دارد. آتونیکس همچنین طراحی قابل اعتماد، تعویض سریع؛ صرفه جویی در فضای پنل را ارائه می دهد و عملکرد؛ انعطاف پذیری و عملکرد را افزایش می دهد.

تایمر آتونیکس ساخت کجاست؟

در حال حاضر؛ در حوزه تجهیزات اتوماسیون صنعتی آتونیکس به یکی از برندهای معروف تبدیل شده است. این شرکت  در سال 1977 میلادی در کره جنوبی تاسیس شد و در حال حاضر محصولات خود را در سطح جهان توزیع می کند و بیش از 6000 محصول (سنسور، کنترلر صنعتی؛ تجهیزات کنترل رطوبت و دما؛ کنترل سرعت؛ و غیره) در حوزه های مختلف اتوماسیون را تولید و روانه بازار می کند. دفاتر فروش دیگر آتونیکس در کشورهای چین؛ ژاپن؛ ویتنام؛ هند؛ اندونزی؛ مالزی؛ روسیه؛ ترکیه؛ مکزیک؛ برزیل و آمریکا واقع شده است و پیش بینی می شود تا سال های آینده رنج بیشتری از مناطق را پوشش دهد.

بهفرکو ما را در اینستاگرام دنبال کنید

ویژگی تایمرهای آتونیکس صنعتی

تایمرهایآتونیکسی که در کاربرد های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند؛ طوری طراحی شده اند که افرادی که دانش کمی دارند بتوانند به راحتی با آنها کار کنند. شخصی که تنظیم زمان برای یک تایمر صنعتی را انجام می دهد فقط اصطلاحات تاخیر زمان را درک می کند و آتونیکس در طراحی تایمرهای خود این مورد را در نظر گرفته است. مورد بعدی این است که تایمرهایآتونیکسصنعتی می توانند به راحتی از پس دمای بالا و ارتعاشات شدید موجود در کارخانه ها برآیند و همچنین می توانند در مدارهای منطقی رله یا حالت جامد که به 24 ولت تا 120 ولت نیاز دارند به خوبی کار کنند.

انواع تایمر آتونیکس در صنعت

به طور کلی تایمرهای این برند را می توان به دو دسته دیجیتال و آنالوگ تقسیم کرد:

تایمر دیجیتال آتونیکس

در این نوع تایمرها؛ با کلیدهای UP و Down می توان تنظیمات زمانبندی و سایر پیکربندی ها را انجام داد؛ احتمال خطا در این دستگاه ها بسیار کم است. تایمرهایدیجیتالآتونیکس برای نمایش مدت زمان سپری شده و زمان پیش فرض طراحی شده اند.

تایمرآنالوگ آتونیکس

در این نوع تایمرها؛ با استفاده از پیچ های قابل تنظیم که به آنها پتانسیومتر گفته می شود؛ زمان بر اساس بازه های ثانیه،میلیثانیه،میکروثانیه تنظیم می شود. در مقایسه با تایمرهای دیجیتال آتونیکس؛ این تجهیزات معمولا زمان سپری شده را نمایش نمی دهند اما می توان با استفاده از یک اندیکاور وضعیت تایمر را شناسایی کرد.

تایمرآتونیکس درصنعت

 

مقالات مرتبط

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *