تایمر آبیاری و انواع آن

فروش آتونیکس

تایمر آبیاری چیست؟

تایمر آبیاری به تجهیزاتی گفته می‌شود که برای آب دهی گل ها و گیاهان در مکان های مختلف به کار می‌رود. مهمترین مزیت استفاده از این دستگاه، برنامه زمانبندی شده توسط خود شما به جهت مدیریت آبیاری است. به عبارت ساده‌تر، شما تعیین می کنید کهه در هر دوره، زمان آبدهی به گلها و گیاهان چگونه باشد؛ مثلاً هر چند روز یک بار در چند دقیقه کوتاه، گل های شما آب داده شوند. این برنامه دقیق به شما کمک می کند تا سلامت گل ها و گیاهان را تضمین کنید و به موقع آب مورد نیاز آنها را تامین نمایید.

 یکی از مهمترین مزایایی که استفاده از تایمر آبیاری برای شما فراهم می کند این است که یک سیستم آب دهی برای کل منطقه کاشت گیاهان کافی است. به طور متداول این تایرمرها می توانند گیاهان را حمایت کنند. اگر یک تایمر مناسب آبیاری نصب کنید و آن را از طریق اتصالات به تمام مناطق متصل کنید، به راحتی آب مورد نیاز را برای گیاهان فراهم می کنید.

 تایمر آبیاری خانگی چه ویژگی هایی دارد؟

اگر به پرورش گل ها و گیاهان علاقه دارید در خانه می توانید استفاده کنید. تایمر آبیاری خانگی به شما کمک می کند هم در مصرف آب صرفه جویی کنید و هم هزینه ‌های سالانه خود را کاهش دهید. آبیاری به صورت دستی،  مقدار آب مصرفی را بسیار افزایش می دهد و همچنین آب زیادی در این راه تلف می شود. برای اینکه از این چالش ‌ها جلوگیری شود، تایمر آبیاری قطره ای برای مصارف خانگی معرفی شده است. در این برنامه نیز می توانید تعیین کنید که مدت زمان و مقدار آب مصرفی برای گیاهان چقدر باشد. آبیاری قطره ای یکی از بهترین روش ‌های آبیاری گل ها و گیاهان در تمام جهان است. همچنین بهترین راه برای جبران کمبود آب و مناطقی است که با خشک سالی مواجه هستند. استفاده از آبیاری قطره ای برای زمین های کشاورزی و باغداری نیز بسیار اصولی و مقرون به صرفه است.

 دسته بندی انواع تایمرها

1-تایمر مجهز به مخزن:

یکی از انواع تایمرهای برای بهینه سازی آبیاری زمین ها و گل ها و گیاهان، دستگاهی است که به یک مخزن با فشار ثابت متصل شده است. حجم این مخزن بیشتر از ۳۰ لیتر آب می باشد. استفاده از این تایمر آبیاری برای زمان های مناسب است که با کم آبی یا خشکسالی مواجه هستیم. همچنین اگر به شیر آب دسترسی نداشته باشید، از این تایمر می توانید استفاده کنید.

2-تایمر با قابلیت اتصال به شیر آب:

دومین دسته از انواع نوع تایمرها برای گل ها و گیاهان، قابلیت اتصال به شیر آب را دارد. متناسب با نیاز گیاهان برای آبیاری، مقدار فشار آب را تنظیم می کند. زمانی که از این آبیاری استفاده می کنید، نیازی به پر کردن مخزن نیست. شیر آب، منبع آب ورودی به تایمر را تامین می کند.

3-تایمر دارای مخزن و با قابلیت اتصال به شیر آب: 

سومین دسته از انواع تایمر آبیاری برای گل‌ها و گیاهان، دستگاهی است که هم به مخزن ذخیره سازی آب مجهز است و هم قابلیت اتصال به شیر آب را دارد. به صورت دو منظوره می توانید از این سیستم استفاده کنید. زمانی که قطعی آب وجود داشته باشد از مخزن برای آبیاری استفاده می شود. ** تایمر آبیاری مجهز به مخزن برای آبیاری گلدان های خانه مناسب ترند و آن دسته از تایمرهایی که به شیر آب متصل هستند، ظرفیت بالاتری را طلب می‌کنند.

نمایندگی آتونیکس– بازرگانی بهفر

با افتخار شرکت بازرگانی بهفربه عنوان نمایندگی آتونیکس، امرون و یاسکاوا در ایران آماده ارائه بهترین محصولات و با کیفیت ترین محصولات از جمله  سنسورهای آتونیکس ، ترموستات آتونیکس، چشم الکترونیک آتونیکس، تایمر اتونیکس، شمارنده آتونیکس، پنل متر آتونیکس و… در سراسر کشور می باشد.

مقالات مرتبط

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *